Öğretmen Diyarı

Eş özrü mağdurları bir konuştu tam konuştu

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta (yarıyıl) uygulanmayacağını söyledi. Ağustosta öğretmenler 3 yıl mağduru olmak istemiyor,

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde eşi özel sektörde çalışan eş için 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta (yarıyıl) uygulanmayacağını söyledi. Ancak bizler (daha sonrakiler) Ağustos ayında mağdur olacağız. Bu yüzden 1 yıl içerisinde 2 farklı uygulama olması hem vicdana hem adalete hem de Anayasaya aykırıdır. Ricamız 3 yıl şartının Ağustos eş durumu özür grubu tayinlerinde de uygulanmamasıdır.

 

Aileler bölünmesin….


Şubatta tayin isteyecek arkadaşları muaf ettiler ama Ağustos’ta isteyeceklere uygulayacaklar. 1 hafta önce haberlerde 2015’te uygulanmayacağı söylendi. Devlet kanallarında dahi bu haber yapıldı ancak 2015’e Ağustos ayını da eklemediler. Biz atandığımızda son 2 yılda 360 gün sigorta ibaresi vardı ve biz bununla işlem görmeyi istiyoruz. Kazanılmış hakkımız elimizden alınıyor. Öğretmenler arasındaki bu ayrımın giderilmesi için yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

 

.kamuturk.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol