Öğretmen Diyarı

Eş Durumu Tayini İsteyecek Öğretmenler Endişeli !

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta (yarıyıl) uygulamadı.


ANCAK AĞUSTOSTA EŞ DURUMU İSTEYECEK ÖĞRETMENLER ENDİŞELİ…


Milli Eğitim Bakanlığı Başbakanlık çerçeve yönetmeliğini bahane göstererek 3 yılı getirmek zorundayız demektedir.Başbakanlık çerçeve yönetmeliğinde geçen maddenin (6 ay sürede kurumlar alıp uygulasın) süresi de 16 şubatta dolmasına rağmen ses yok…Öte yandan gerek cumhurbaşkanı gerek başbakan aile paketi açıklamaktadır… çeyiz yardımı çocuk yardımı çalışan bayanlara kolaylık sağlamak adına yasal düzenlemelerden bahsetmektedir...


BU NE ÇELİŞKİ??? AYRILAN BÖLÜNEN AİLENİN ÇOCUĞU MU ÇEYİZİ Mİ OLUR???


Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta (yarıyıl) uygulamadı. Ancak bizler (daha sonrakiler) Ağustos ayında mağdur olacağız. Bu yüzden 1 yıl içerisinde 2 farklı uygulama olması hem vicdana hem adalete hem de Anayasaya aykırıdır. Ricamız 3 yıl şartının Ağustos eş durumu özür grubu tayinlerinde de uygulanmamasıdır. Aileler bölünmesin…Şubatta tayin isteyecek arkadaşları muaf ettiler hatta il emriyle herkesi ailesine kavuşturdular ama Ağustos’ta isteyeceklere uygulayacaklar. Daha önce Bakanımız Nabi AVCI haberlerde 2015’te uygulanmayacağı söyledi. Devlet kanallarında dahi bu haber yapıldı ancak 2015’e Ağustos ayını da eklemediler. Biz atandığımızda son 2 yılda 360 gün sigorta ibaresi vardı ve biz bununla işlem görmeyi istiyoruz. Kazanılmış hakkımız elimizden alınıyor. Öğretmenler arasındaki bu ayrımın giderilmesi için yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.


Kaynak: gazetekamu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim