Öğretmen Diyarı

Eş durumu atamalarına kimler başvurabiliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin yarıyıl tatili il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme atamaları için başvuruları, 5 Ocak'ta almaya başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 2015 Ocak ayı il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme duyurusu yayımladı.

 

Bakanlıktan yapılan duyuruya göre, öğretmenlerin yarıyıl tatili il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme atamaları için başvuruları, 5-9 Ocak 2015 tarihleri arasında alınacak. Tercihlerin alınması ve onay işlemleri ise 12-15 Ocak tarihleri arasında yapılacak. 19 Ocak’ta yapılacak atamaların ardından tebligat ve ilişik kesme işlemleri 23 Ocak’tan itibaren yapılmaya başlanacak.

 

Bu atamalarda, tüm devlet memurlarının, özel sektörde çalışan eşten dolayı nakil isteyebilmesi için getirilen 3 yıl şartı öğretmenler için uygulanmayacak.

 

Atamalar, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla halen yürürlükte bulunan Öğretmen Atama Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

 

Bu şekilde ağustosta Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Çerçeve Yönetmelik'te yapılan, "eşi özel sektörde çalışanların eş durumu tayini isteyebilmesi için eşinin talep edilen yerde kesintisiz son 3 yıl sigortalı olması" şartı, "2015 yılı öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri"nde uygulanmayacak.

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol