Öğretmen Diyarı

ERZURUMLU ÖĞRETMEN DÜNYA BAŞARI LİSTESİNE GİRDİ

Erzurum Hilalkent Anadolu Lisesi’nde Fizik Öğretmeni olarak görev yapan Burhanettin Yeşilyurt, Dünya çapında her sene gerçekleşen ve Harvard, Oxford ve Cambridge Üniversitelerinden oluşan jüriler ile belirlenen “Eğitim Nobelleri” isimli yarışmada ilk üçe girmeyi başardı.

Erzurumlu eğitimci Burhanettin Yeşilyurt, Dünyanın En İyi 100 Öğretmeni listesine adını yazmayı başardı. Yeşilyurt listede 3. sırada yer alırken, Samsunlu Öğretmen Dilek Livaneli de 62. sırada kendine yer buldu.

Harvard Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi ve Varkey GEMS Vakfı işbirliği ile oluşturulan jüri, Dünyada milyonlarca öğretmen arasından, ülkesinde başarılı çalışmaları ile tanınmış, ülke genelinde ödüllere layık görülmüş, öğrencilerinin hayatlarını değiştirmiş, karşılarını çıkan tüm zorlukları aşabilmiş, yenilikçi olabilmeyi başarabilmiş, çeşitli sosyal ve bilimsel çalışmaları ile rol model olmuş öğretmenleri araştırıp, yapılan oylama sonucu “Dünyanın En İyi 100 Öğretmeni - Eğitimin Nobellerini” belirledi. Listede ilk sırada 2015 yılında Global Öğretmen Ödülünü kazanan ABD’li Öğretmen Nancie Atwell yer alırken, ikinci sırada İngiliz Öğretmen Sean Bellamy, üçüncü sırada ise Türk Öğretmen Erzurumlu Burhanettin Yeşilyurt yer aldı. 2015 te Global Öğremen Ödülü Finalinde 50 kişi arasına kalabilmeyi başarabilmiş Türk Öğretmen Samsun’lu Dilek Livaneli ise Dünyanın En İyi 100 Öğretmeni Listesinde 62. sırada yer aldı.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim