Öğretmen Diyarı

Erdoğan\'dan Öğretmen Atamalarıyla İlgili  Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gebze Teknik Üniversitesi'nin ziyaretinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli'de programına devam etti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

Kocaeli ciddi bir göç alan bir şehir. İnanıyorum ki cazibe merkezi olması gerekmektedir. Yapılan yatırımlarla Kocaeli ve Gebze dünyanın merkezi haline gelecektir. Bütçe ne kadar müsade ediyorsa o kadar öğretmen alabiliyoruz. Bu yıl 55 bin öğretmen eğitime kazandırılmış oluyor. 76 olan üniversite sayısı 176 oldu. Tüm bu yatırımlar Türkiye'nin geleceğine yapılmış yatırımlardır. Çözüm sürecini tamamladığımızda göreceksiniz ki bilim alanında ne kadar yükselceğimizi göreceksiniz. Tersine beyin göcünü inşallah hızlandıracağız. Herkesten önce akademisyenlerimizin 'Milli iradeye'' inanmaları gerekiyor.

SORULARI ÇALDILAR 

Milletin parasıya okudular. Milletin hizmet için verdikleri paralarla okudular. Her şeyden öte milletin parasıyla uluslararası örgütlere çalıştılar. Örnek ortada; Tübitak. Ama şuan hamdolsun Tübitak hızla temizlenmeye devam ediliyor. Dikkat ederseniz temizlendi demiyorum, temizlenmeye devam ediyoruz. Ciddi temizlikler olacak. 1940'ların tek parti dönemini özleyen, baskı ret ve inkar özlemi içinde olan üniversite ve akademi dünyası Türkiye'ye geçmişte büyük zarar vermiştir. Üniversiteyi hapishaneye ikna odalarına çeviren bir zihniyet büyük zarar vermiştir. Bizde öğrenciliğimizi o şartlar içinde geçirdik. Bu tek parti ve faşizm zihniyetindekiler kadar, aklını bir takım ihanet şebekelerine kiraya veren zihniyette aynı şekilde tehlikelidir. Başörtüsünü yasaklayanlarla, başörtüsüne füruat diyenler kol kola girdiler. Üst aklın maşası olanlar, bugünlerde görüyorsunuz kucaklaştılar. Bütün hayatları hukuku çiğnemekle geçenler, normalleşen hukuk karşısında eski Türkiye hukukunu istemeye başladılar. Birikimini sahip olduğu konumu ülkesi için seferber etmek yerine, telefon dinlemeye yoğunlaşanların nasıl bir ihanet içinde olduklarını görüyoruz. Milletin parasıyla okudular, himmet adı altında topladıkları parayla okudular, soru çalarak belli kurumlara sızdılar. Millete çalışmak yerine gittiler uluslararası çevrelere, uluslararası istihbarat örgütlerine çalıştılar. İşte TÜBİTAK işte bunun en bariz örneğidir. Bilim üretmesi gereken TÜBİTAK gizli bir şekilde bir ihanet şebekesine onun maşası olan çevrelere çalıştı. Bugün ise bir normalleşme süreci içine girmiştir, normalleşmiştir diyemiyorum, daha henüz yok, ciddi temizliklerin yapılması gerekiyor, biraz daha zaman alacak.

Biz birilerinin özgürlüğü için değil 77 milyonun özgürlüğü için mücadele edeceğiz. Bunu inşallah başardık, başarıyoruz. Güçlü Türkiye imtiyazlı kesimlere özgürlük çıkar sağlayan operasyonlarla artık başa çıkabiliyor. Dünden itibaren ulusal ve uluslararası medyada başlatılan Türkiye aleyhtarı algı operasyonları da boşa çıkacak. Çetelerin hukuku değil milletin hukuku Türkiye'yi özgür bir konuma yükseltecek. Allah nefes verdiği müddetçe bu mücadelemiz sürecektir. Ardından bayrağı genç nesiller alacak. Sizlerin yetiştireceği o nesillere inanıyoruz. Gayretleriniz için alın teriniz bilim aşkınız için sizlere milletçe şükranlarımızı sunuyoruz.

 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol