Öğretmen Diyarı

Engelli Öğretmen Atama Sözü Unutuldu mu?

Engelli öğretmen adayları, ‘atama’ sözünü hatırlatıyor..
Engelli öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ nın 13 Ekim 2015 tarihinde TRT’nin Haber Odası programında ifade etmiş olduğu ‘ciddi bir engelli öğretmen ataması yapacağız’  sözlerini hatırlatıp, engelli öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağı konusunda resmi bir açıklama beklemektedirler.

 

MÜJDE BİR DEĞİL BİR KAÇ YETKİLİDEN GELMİŞTİ.
Bilindiği üzere ülkemizde engelli öğretmen alımları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu bağlamda da engelli öğretmen adayları atama ile ilgili resmi açıklamaları Milli Eğitim Bakanlığından veya Bakanlığa bağlı ilgili kişilerden beklemektedirler. Tarihler seçim öncesini yani 13 Ekim 2015’i gösterirken Milli Eğitim Bakanlığının en yetkili ismi olan Bakan Nabi AVCI, TRT’nin Haber Odası programına katılmış ve kendisine sorulan ‘engelli öğretmen alımı yapılacak mı?’ sorusuna ‘ciddi bir engelli öğretmen alımı yapacağız’ şeklinde cevap vermişti.

 

Verilen bu cevap atama bekleyen engelli öğretmen adaylarınca haklı bir sevinçle karşılanırken, Bakan AVCI’nın bu sözleri Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU’nun 26.10.2015 tarihinde resmi twitter hesabından yapmış olduğu ‘Sayın bakanımız engelli öğretmen alımı ile ilgili açıklama yaptı çalışmalarımız devam ediyor yakında sizleri bilgilendireceğiz’ mesajı ile de doğrulanmıştı. 

Kaynak: TRThaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol