Öğretmen Diyarı

Engelli Öğretmen Alımı Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?
MEB Engelli öğretmen (EKPSS)  alımını ne zaman yapacak? 
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları 2017 için Haziran ayında intenet üzerinden yapılacak. EKPSS’ ye katılan engelli öğretmen alımı yapılacağıda MEB tarafından belirtildi. EKPSS ye giren öğretmen adaylarının taşıması gereken bir çok şart mevcut. Bunlardan bazıları Devlet memurları kanunun 48.maddesinden yer alan şartlar ve Engelliler Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelikte bulunan hükümler adayların başvuru şartlarını belirlemektedir.

Başvurular 2017 Haziran ayında gerçekleşecek ve MEB in resmi intenet sitesi üzerinden yapılacaktır. Adayların başvuru formunu doldurması gerekmektedir. 

Başvuruda bulunan engelli öğretmen adaylarından lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu getirmeleri gerektiği belirtilmiştir. Daha önce devlette çalışıp çalışmadıklarına dair beyanda alınacaktır. Başvurular Temmuz da açıklanacak ve atamalar gerçekleşecektir.

MEB in düzenlediği EKPSS ye giren engelli öğretmen adayları için başvurular haziranda başlıyor. Haziran 2017 de başlayacak olan başvurular Temmuzda sonuçlanacak. Geçen yılki taban ve tavan puanları merak konusu oldu.

Öğretmen adayları ne kadar puan almaları gerektiğini merak ediyor. Taban ve tavan puanlar okuldan okula değişmektedir. Ösym resmi sitesinde puanlamayı yayınlamıştır adaylar resmi siteden puanlamaya ulaşabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim