Öğretmen Diyarı

En Fazla Öğretmen Arayışı Bu Branşa!
 Yenibiris.com’un yaptığı çalışmada elde edilen verilere göre bu dönemde 3 binden fazla kişi eğitim sektöründe işe alınacak. Sektörde en çok aranan kişiler, özel eğitim kurumları için matematik öğretmenleri.
Eğitim sektöründeki iş ilanları inceleyerek hazırlanan çalışmaya göre sektörde en çok matematik ve İngilizce öğretmeni aranıyor. Geçmişte sadece ilkbahar ve yaz aylarında hareketlilik görülen eğitim sektörü, son yıllarda yılın her döneminde alımlarını sürdürdüğü için en fazla iş ilanı yayınlanan ilk 5 sektör arasında yer alıyor. Sektörde şu andaki 3 bin kişilik ihtiyacın yarısından fazlasını branş öğretmenleri oluşturuyor. Araştırma verilerine göre eğitim danışmanlığı da son dönemde daha ihtiyaç duyulan bir alan haline geldi.

Eğitim Sektöründe En Çok Aranan Pozisyonlar
Matematik Öğretmeni
İngilizce Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni
Rehber Öğretmen
Anaokulu Öğretmeni
Türkçe Öğretmeni
Fen Bilgisi Öğretmeni
Anaokulu Müdürü
Kurum Müdürü
Eğitim sektöründe ayrıca İspanyolca öğretmeni, satranç öğretmeni ve piyano öğretmeni gibi branşlarda da arayış yoğun. Branş öğretmenlerinin dışında psikolog, insan kaynakları sorumlusu, satış temsilcisi ve kantin görevlisi gibi pozisyonlar da görülüyor. En çok branş öğretmeni arayışı görülen iller ise İstanbul’un ardından sırasıyla Ankara, Antalya, İzmir ve Bursa.
Yazar: Classloom Blog İçerik Ekibi

Kısa Bağlantı : http://clss.link/1WKbcPc

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim