Öğretmen Diyarı

En Düşük Maaş Öğretmenlerin İşte rakamlar!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın öncelikli konusu öğretmen maaşları olmalıdır...

 

Kamu'da görev yapan Lisans mezunları içerisinde en düşük maaş alan meslek grubu öğretmenlerimizdir.

 

Hükümetin genel seçimler sonrasında önce Hakim ve Savcılara ve hemen akabinde akademisyenlere yönelik yapmış olduğu maaş iyileştirmesi ve zam düzenlemesi yerinde bir karar olmakla birlikte şu anda memurlarımızın 1/3 oluşturan öğretmenlerimiz içinde maaş artış düzenlemesinin gerekli olduğu görülüyor.

 

 

Devlet memurları içerisinde Lisans mezunu olupta en az maaş alan kesimin öğretmenler olduğunu söylersek mübala etmemiş oluruz. 

 

Geçtiğimiz yıl yapılan toplu sözleşmelerde ek ödeme mağduru öğretmenlerimizin maaşlarına 140 tl ekstra bir zam yansımış olsa da enflasyon farkı alamayacak öğretmenlerimizin almış oldukları bu zammın aynı yıl içerisinde eridiği görülecektir. 

 

Şu anda göreve yeni başlayan bir öğretmenimizin yaklaşık olarak 2.200 TL maaş aldığı düşünülürse , bu maaşın çok yetersiz olduğu diğer meslek gruplarındaki memurlarla karşılaştırma yapılırsa görülecektir. 

 

Şu anda özel sektörde çalışan bir güvenlik görevlisinin bile 1.500 tl maaş + yemek + yol parası aldığını düşündüğünüzde , yada belediye taşeron firmalarda çalışan personellerin bile 1600-1700 tl maaş artı yol&yemek verildiğini düşündüğünüzde öğretmen maaşlarının ülkemizde vasıfsız bir işçi kadar olduğu gözlemlenecektir. 

 

2015 yılı öğretmenlerin yılı olmalıdır

 

Her 24 Kasım öncesinde öğretmen maaşları için yapılan kolpa haberler bu ay içerisinde basına yansır...

 

Öğretmenlerimize 24 Kasımda , en düşük öğretmen maaşının 3.000 Tl olacak biçimde artı ek göstergelerinin de 3.600 olması konusunda bir çalışma yapılacak şekilde müjde verilmesini temenni ediyoruz...

 

Öğretmen dostu olan Nabi AVCI Bey'in , 24 Kasım'da öğretmenlere müjde vermesini canı gönülden istiyoruz...

 

Öğretmenlerimize, Bankalardan ucuz kredi temin edeceğiz haberleri öğretmenlerimizi üzmektedir...

 

 

 

2014 YILI ÖĞRETMEN MAAŞLARI

gazetekamu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim