Öğretmen Diyarı

Ek Öğretmen Ataması Yapılacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Şubat ayı ataması ile 30 bin civarında öğretmen ataması gerçekleştirdi. Ağustos Öğretmen ataması bekleyen öğretmen adaylarını ek öğretmen ataması yapılması heyecanı sardı. Öğretmen adayları ek atama istiyor. peki yapılacak mı?


 

 Mlli eğitim bakanlığı 100 bin civarında öğretmen açığının bulunduğu bakanlık kurumlarına 30 bin öğretmen ataması yaptı. Bu atama ile açıklar tamamen kapatılamazken en azından okulların öğretmen ihtiyaçşarının önemli bir kısmı direrilmiş oldu. Şubat 2016 Öğretmen ataması ile 30 bin öğretmen atayan bakanlık çeşitli nedenlerle görevlerine gitmeyen öğretmenlerin yerine atama yapacak mı.

Atamaların yapılmasının ardından bazı kadrolara atama isteğinin olmaması nedeni ile boş kadroların kalması, bazı öğretmenlerin ise müracaatta bulunduktan sonra farklı ve cazip işler bulması, hastalık, ölüm, yurt dışına gitme vb. bir çok unsur nedeni ile görevine başlayamaması nedeni ile çok sayıda kadronun boş kaldığı tahmin ediliyor.


Öğretmen atamaları neticesinde ne kadar boş kadro bulunduğu henüz bilinmiyor. Milli Eğitim bakanlığı İnsan kaynakları Genel Müdürlüğü bu konudaki istatistikleri yayınladıktan sonra gerçek rakamlar ve boş kalan öğretmen kadroları ortaya çıkacak.


İşte bu açık kadrolara öğretmen atanmasını bekleyen öğretmen adayları bir an önce atamaların yapılmasını istiyor.


Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim