Öğretmen Diyarı

DÜZCE’DE ÖĞRETMEN AÇIĞI...

Öğretmenlerin norm güncelleme işleminin bitmesinin ardından il il norm kadro sayıları Türkiye genelinde açıklandı. Açıklanan rakamlara göre; Düzce’nin öğretmen açığı 731.
Norm fazlası öğretmenleri atama işlemleri 2015 yılı için başlamış durumda. Bazı İl Milli Eğitim Müdürlükleri bu anlamda eylül ayından bu yana çalışma yapmış ve okulların norm kadrolarını güncellemişti. Bu güncellemeye istinaden her sene olduğu gibi 2015 yılında da norm fazlası öğretmenlerin başka okullara atanması süreci başladı.
Türkiye genelinde öğretmen açığı sayısının 91 bin 142 olduğu belirtildi. 4 bin 748 norm kadro açılan Düzce’de mevcut 4 bin 17 öğretmen var. Bu durumda Düzce’de öğretmen ihtiyacı 731…
Açıklanan liste neyi anlatıyor?
 İllere göre öğretmen ihtiyaç fazlası ve öğretmen ihtiyacını açıklayan norm kadro güncellemesi önümüzdeki dönemlerde yapılacak atamalara ışık tutacak. Şubat ve ağustos atamalarında atanacak öğretmen sayısının belirlenmesi için yapılan norm kadro güncellemesi ile gelecek atama dönemlerinde öğretmen açığı ve fazlası belirlenerek il içi ve iller arası ile özür durumuna bağlı yer değiştirmeler de yapılabilecek.

(kaynak:kamusaati)

Anahtar Kelimeler:
düzce öğretmen açığı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim