Öğretmen Diyarı

Doğu\'daki Öğretmenler Kontenjan Bekliyor

Bakanlığın bu yılki kontenjanlarında ciddi bir düşüş var. Aslında bu düşüş son üç yıldır devam ediyor. Özellikle bu düşüşten sınıf öğretmenleri büyük zarar görüyor. Zira yer değiştirme dönemlerinde sınıf öğretmenleri yeterince kontenjan bulamadığı için zorunlu hizmet bölgelerinde çakılı kalıyor. 

 

Özellikle eş durumu tayini bekleyen binlerce öğretmen bakanlığın yer değiştirme dönemlerinde yeterince kontenjan bulamadığı için mağdur durumda. Sınıf öğretmenlerine yeterince kontenjan ayrılmaması yüzünden öğretmenler yıllarca istemedikleri şartlarda ve yerlerde çalışmak durumunda kalıyor ve performansları oldukça düşüyor. 4+4+4 sistemiyle birlikte sorunların iyice büyümesi, on bin öğretmenin kontenjandan dolayı yerinde kalmasına neden oldu. 

 

Kontenjanlarda daralma yaşanması yüzünden öğretmenler ve sendika temsilcileri bakanlık merkeze defalarca şikayette bulunmasına rağmen yeterince ilgi gösterilmemesi öğretmenleri bir kez daha isyan ettirdi. Bakanlığın yer değiştiremeyen öğretmenlerin sesini duymasını ve yeni projeler üretmesini rica ediyoruz. 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol