Öğretmen Diyarı

Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği İstiyoruz Yan Alan Değişikliği Değil
 Diplomaya yönelik alan değişikliği karşıtlığına anlam veremiyoruz. Herkes alanında çalışsın diyorsunuz diplomaya yönelik alan değişikliğine karşı geliyorsunuz 2012 de yapılan yan alan değişikliğinden çok farklı olan ve her öğretmenin kendi alanında çalışmasını destekleyen herkesin uzmanlık alanında çalışmasının tek yoludur diplomaya yönelik (yönetmeliğe bağlı) alan değişikliği.
Peki diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa ne olur ? Diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa 2012 yan alan değişikliği yapmak zorunda bırakılan öğretmen kendi alanına dönüş yapabilir. Her öğretmen uzmanlık alanında çalışma imkanı bulur hiç bir branş gasp edilmemiş olur. Atama bekleyen branş öğretmenleri siz değilmiydiniz herkes alanına dönsün herkes alanında çalışsın işte bunun tek yolu yönetmeliğe bağlı yani diplomaya yönelik alan değişikliğidir.

Milli eğitim bakanlığı 90 lı yıllarda Fizik öğretmenlerinin , Kimya öğretmenlerinin ve Biyoloji öğretmenlerinin sınıf öğretmenliğine atanmasını ve onların alan değişikliği yaparsa atama bekleyen Fizik öğretmenlerinin , Kimya öğretmenlerinin ve Biyoloji öğretmenlerinin mağdur olacağını söylüyor 20 yıldır alan değişikliği yapılıyor kalmadı ki alan değişikliği bekleyen bu branşlardan Öğretmen.

Sosyal medyadan atama bekleyen Türkçe öğretmeni,Fen ve teknoloji öğretmeni,Matematik öğretmeni , Sosyal Bilgiler öğretmeni , İngilizce öğretmeni , Resim öğretmeni , Müzik öğretmeni , Beden Eğitimi öğretmeni ve bir çok branştan öğretmen alan değişikliği yapılmasın diyor ben size soruyorum eğer diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa nasıl bir öğretmen sizin alanınıza geçiş yapabilir ki ?

Lütfen bu soruyu kendinize sorun. Biz cevaplayalım alan değişikliği diplomaya yönelik olarak yapılırsa hiçbir öğretmen sizin alanınıza geçiş yapamayacak Ama sizin alanınızdaki yüzlerce öğretmen kendi alanına dönüş yapar.

Diplomaya yönelik Alan değişikliğinin size zarardan çok faydası var. Bundan dolayı diplomaya yönelik alan değişikliğine engel olmayı bırakıp destek olun. Eğer diplomaya yönelik alan değişikliği yapılmazsa Milli Eğitim Bakanlığı yan alan değişikliği yapmak zorunda kalacaktır. O zaman alanınız gasp edilmiş olacaktır.

Bundan dolayı çok geç olmadan engel olmayı bırakıp diplomaya yönelik alan değişikliğine destek olun.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Diplomali ama mutsuz ogretmen 2 yıl önce

Yuksek lisans doktora diplomalari cekmecelerde sakli kaldi. Uzmanlasmis personeller alanlarinda calisamiyir mutsuz meb bu cikmazdan bizi umarim kurtarir bu haksizlik bitsin artik

Avatar
Sinex 2 yıl önce

Artık öğretmenler daha fazla mağdur edilmemeli ve her öğretmenin diplomasında yazan branşta çalışmasına imkan tanınmalıdır,kısacası diplomaya alan değişikliği bir an evvel yapılmalıdır.

Avatar
ali hoca 2 yıl önce

asıl mezuniyet alanım ola kimya öğretmenliğine geçmek istiyorum.sınıf öğretmenliğini artık yapamıyorum.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim