DİPLOMAYA BAĞLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ

Milli eğitim bakanlığı yönetmeliğe bağlı alan değişikliği mağduriyetini halen devam ettirmektedir. Yönetmeliğe bağlı alan değişikliğinin yapılmaması bir çok ilde norm fazlalarının çığ gibi büyümesine neden oldu. Normal zamanda yönetmeliğe bağlı alan değişikliği yapılır , öğretmenler boş normlara alan değişikliği yaptığı için birçok normda rahatlama olurdu ama şuanda Milli eğitim bakanlığı diplomaya yönelik alan değişikliğini son 2 yıldır yapmadığı için özellikle batıda sınıf öğretmeni norm fazlalığında çok fazla artış vardır.

Norm fazlası olan öğretmenler bu durumdan dolayı tedirgin olmaktadır ve bu duruma çok üzülmektedir çünkü bilindiği gibi 28 eylülde okullarımız eğitim – öğretime başlayacaktır norm fazlası öğretmenlerin sınıfları ve öğrencileri olmadığı için hem ne olacağım tedirginliğine kapılmaktadırlar hem de nereye gideceklerini bilememektedirler . Yani Milli eğitim bakanlığındaki belirsizlik kervanına onlarda böylelikle katılmışlardır.

Bizler yönetmeliğe bağlı alan değişikliği bekleyen öğretmenler defalarca milli eğitim bakalığına çağrıda bulunduk alan değişikliğinin yapılmaması demek milli eğitim bakanlığında birçok atama ve yer değişitirme sorununun ortaya çıkması demektir . Yönetmeliğe bağlı alan değişikliği 15 yıldır yapılmaktadır ve mebde atama ve yer değiştirmelerde sirkülasyonu sağlamaktadır . Alan değişikliğinin yapılmaması bu atama ve yerdeğiştirmelerde sıkışmaya neden olmaktadır.Bizler yönetmeliğe bağlı alan değişikliği bekleyen öğretmenler milli eğitim bakanlığından kurban bayramından önce alan değişikliği takvimini yayınlamalarını ve bizlere çifte bayram yaşatmasını istiyoruz.

DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER....

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
muharrem kartal 2 yıl önce

zaten meb hep sınıfçılara çalışsın. diğer branşlar zaten atanamıyor birde gelin onların önünü kapatın yine. Kardeşim gidin doğuya orda da eksik var siz norm fazlasıysanız.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim