Öğretmen Diyarı

Diplomalar tabuta girdi

Türkiye’nin çeşitli illerinden Ankara’ya gelen ataması yapılmayan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde eylem yaptı.

Öğretmen adayları, “Ölmeden önce atanmak istiyoruz” diyerek diplomalarını, 'diploma tabutu'nun içine attı. MEB'ın Kızılay'daki binası önünde toplanan kalabalık adına açıklama yapan Fahri Atmaca, “Böyle kutsal bir mesleğin, ülkemizdeki öğretmenin değerini görmek istiyoruz.

400 bin öğretmen adayı olan bir ülkede 37 binin çok düşük ve acı bir kadro sayısı olduğunu bildirmek istiyoruz. Bu mağduriyetimizin hem kasım hem de şubat atamaları ile giderilmesini istiyoruz. 400 bin aday yaklaşık 4 milyon 500 bin insan demektir. Bu insanları mutlu etmek sizin elinizde. Ülkemizde eğitim açığı kapatılmadığı müddetçe eğitimde istenilen değişim asla yaşanmayacaktır. Ücretli bir öğretmenlikle kalite ve verimi sağlamayı düşürmek uluslararası alanda ben de varım diyebilmek hayaldir.”
Açıklama sonrası öğretmen adayları, 'Ankara'nın Bağları' şarkısı eşliğinde oynadı. MEB önünde eylemlerini tamamlayan kalabalık olaysız şekilde dağıldı.

 


Kaynak: Hürriyet 

Anahtar Kelimeler:
diplomalar tabuta girdi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol