Öğretmen Diyarı

Destekleme ve Yetiştirme Kursu Öğretmen Başvuruları Başladı TIKLA-BAŞVUR

Destekleme ve Yetiştirme Kursu Öğretmen Başvuruları Başladı TIKLA-BAŞVUR
Milli Eğitim Bakanlığı, Destekleme ve Yetiştirme Kursu e-kılavuzunu yayınladı.

Geçen yıl okul müdürlüğüne ve İl/İlçe MEM'lere dilekçe vererek kurs başvurusu yapılırken bu sene başvurular e-kurs modülü üzerinde internet ortamında alınacak.

Kılavuza göre öğretmen başvuruları:


"ÖĞRETMEN BAŞVURULARI (14-25 EYLÜL)
a. Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar.
b. Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler.
c. Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.
d. Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar.
e. Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenir.
f. Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilirler.
g. Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir."


 

Kurs Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

 

Kaynak: www.ogretmenx.com   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim