Öğretmen Diyarı

Derya öğretmen öğrencileri evinde TEOG’a hazırlıyor

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde görev yapan Ispartalı İngilizce öğretmeni Derya Işıldak, evinde meslektaşlarıyla 90 öğrencisini TEOG sınavına hazırlıyor.


Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu öğretmeni Işıldak, TEOG sınavına hazırlanan 8’inci sınıf öğrencilerine destek için evini etüt merkezine dönüştürdü.

      

Mutfakta Sosyal Bilgiler, koridorda Matematik, oturma odasında İngilizce, salonda Fen Bilgisi, yatak odasında ise Türkçe eğitimi alan öğrenciler haftanın 6 günü her akşam verilen derslere 23'erli gruplar halinde katılıyor.

      

Öğretmen Işıldak, uzun süre dershanede çalıştığını belirterek, öğrencilerinin gelecekte topluma faydalı saygın birer meslek edinmelerini sağlamak amacıyla evini öğrencilere açtığı söyledi.

      

Öğrencilerin ev ortamında daha güzel derse adapte olacağı düşüncesiyle evinde ilk olarak 4-5 öğrenciyle ders vermeye başladığını anlatan Işıldak, şunları söyledi:

"Buradaki öğrencilerin özel ders alma imkanı çok az. Bu çocukların özel ilgiye muhtaç olduğunu düşünüyorum. Eve geldiklerinde daha çok derslerine sarıldıklarını gördüm o nedenle evimi açtım. Öğrenci sayısı arttığı için küçük olan evimin her odasını kullanmamız gerekti. Onlar vakit ayırdı, biz de odamızı ayırdık. Böylece biz evde çalışmaya başladık. Öğretmen arkadaşlarımızla her gün bu çocukları gruplar halinde çalıştırıyoruz. Amacımız bu çocukların gelecekleri için bir adım atmaktır."

      

Işıldak, öğrencilerine ders vermekten büyük keyif aldığını dile getirerek, "Umarım bu sınavda çocuklarımız emeğinin karşılığını alır. Onların yüzünün gülmesi bizi güldürecek. Öğretmenlik gönül mesleğidir. Bu çocukların bir okula yerleşmesi benim için en büyük mutluluk olacak" diye konuştu.

      

"Büyük bir özveride bulundu"

      

Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yıldız ise Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen 482 öğretmenin ilçede görev yaptığını bildirdi.

      

Öğretmenlerin öğrencilerinin başarısı için özveriyle çalıştığını belirten Yıldız, "Öğretmen arkadaşımız evini etüt ortamına dönüştürüp büyük bir özveride bulundu. Kendilerine, öğretmenlerime ve okul idaresine teşekkür ediyorum" dedi.

"Evin her bölümünde ders veriliyor"

      

Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu Müdürü Özkan Bingöl de öğretmenlerin yaptığı fedakarlığa vurgu yaparak, gönüllü olarak ders veren öğretmenleri kutladı.

      

Öğretmenlerin hem okul bünyesinde düzenlenen takviye kurslarında hem de akşam evlerinde gönüllü olarak ders verdiğini anlatan Bingöl, "Okulda verilen derslerin yeterli olmadığını düşünerek bu açığı kapatmak için öğretmen arkadaşlarımız çalışma yaptı. Derya hocamız evini öğrencilere açtı. Öğrencilerimize, banyo ve lavabo hariç evin her bölümünde ders veriliyor" dedi.

      

Fen Bilgisi öğretmeni Kübra Akıncı da ev ortamında ders anlatmanın, öğrenciyle birebir ilgilenmenin verimli olduğunu bildirdi.

      

Matematik öğretmeni İbrahim Köse, kalabalık sınıf ortamında konuyu anlamayan bir öğrencinin ev ortamında konuyu daha rahat kavradığını belirtti.

      

Öğrencilerden Muhammed Özçelik, buradaki özel eğitim sayesinde başarılarının yükseldiğini söyledi.

      

Selda Yıldız ise öğretmenler tarafından evde özel ders almanın ayrıcalığını yaşadığını anlattı.

 

Kaynak: Anadoluajansı

      

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim