Öğretmen Diyarı

Dershane Öğretmenleri: 'Cumhurbaşkanım Sözünüzü Tutun'

Dershanelerin kapanmasıyla işsiz kalan öğretmenler adına konuşma yapan Dershane Öğretmenleri Platformu Sözcüsü Serdal Dolu, kendilerinin devletten iş istemediklerini, zaten sahip oldukları bir iş varken, devletin vaatlerine rağmen işsiz kaldıklarını ifade etti.

Dershane Öğretmenleri Mağdur

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda toplanan işsiz kalan dershane öğretmenleri, 'Cumhurbaşkanım sözünüzü tutunuz', 'Tecrübeli dershane öğretmenleri işsiz', 'Tek mağdur dershane öğretmenleri' yazılı dövizler açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı Çelişmiştir

Dershanelerin kapatılmasının ardından atama yapılmaması nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını belirten Dolu, "Milli Eğitim Bakanlığı’na göre şuan ortada dershane yok. Ama atamada yok. Burada çok açık bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı çelişmiştir. Dönüşüm yapan kurumlar mart ve nisan ayında öğretmen kadrolarını tamamladıkları için artık böyle bir şansımızda yok. Şuan dönüşen yeni kurumlar var. Fakat yeniden bu kurumlarda çalışmak zorunda olduğumuz bilindiği için sunulan şartlar eski şartların daha da altında." Diye konuştu.

3 Aydır Maaş Alamıyoruz

Dershane öğretmenlerinin üç aydır maaş alamadıklarını söyleyen Dolu, "Herkesin ailesi çoluk çocuğu var. Borçları, ev kirası, faturaları var. Biz öğretmenler ailemizi nasıl geçindireceğiz bilememekteyiz. Şuan ki bu durumumuzdan devlet büyüklerimizin tam olarak bilgilendirilmediğini düşünmekteyiz. Bundan sonrası için kurumlar ve geç açıklanan kararlardan dolayı mağdur edilen biz öğretmenlerin MEB’e atanmasını istemekteyiz." İfadelerini kullandı.

Yapılan eylemin ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol