Öğretmen Diyarı

Dersane öğretmenleri kadroya alınacak mı?

İLK DEFA ATANAN ÖĞRETMEN HİZMET İÇİ EĞİTİME TABİ TUTULACAK

 

Öğretmen atamalarında yeni bir uygulamaya geçeceklerini belirten Tekin “KPSS sınav sonuçlarına göre öğretmen atanacak ama bu yıl yaz ayında atanacak 40 bin öğretmen bir ders yılı bitiminde hizmetiçi eğitimine alındıktan sonra mülakatta başarılı olursa devam edecekler, başarısız olanların görev yeri değiştirilip ikinci yıl tekrar aynı uygulamaya tabi tutulacaklar. Yine başarısız olunursa yollarimizi ayıracağız” dedi.

 

Yusuf Tekin, “Okul idarecileri için de aynı uygulamayı gerçekleştireceğiz başarısız yöneticiyle çalışmak zorunda değiliz”

 

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI OLMAYACAK

 

Kariyer basamakları konusuna da değinen Yusuf Tekin “Kariyer basamaklarında kesinlikle sadece sınavla uzmanlık vermeyeceğiz”… Tekin, “uzman öğretmen sınavı olmayacak” dedi.

 

İDARECİLİK SINAVLA OLMAZ

 

Eğitim kurumlarına yönetici atamasına ilişkin olarak ise Tekin şu açıklamayı yaptı “MEB’de idarecilik sadece sınavla olmaz. Kriterler daha farklı olacak.”.. Müdürler sınavla alınmayacak diyen Tekin “Okulların yapısına göre öğretmen ve yönetici atanacak. Öğretmen ve idareci seçiminde test sınavını uygun görmüyoruz” dedi.

 

TEST SINAVLARINI KALDIRDIĞIMIZ İÇİN TEHDİT EDİLDİK

 

MEB’de çocuklarımızı test sınavlarına mahkum etmeyeceğiz diyen Tekin bu konuda tehdit aldıklarını da açıkladı. Tekin şöyle konuştu: “Test sınavlarının kaldırılmasına karşı gelenler dersaneci paralel yapılardır. Paralel vesayet test sınavlarının kaldırılmaması için bizi tehdit etti. Ders kitapları için iki yayınevi 40 milyon bandrol almış.. Devlet, kitapları bedava dağıtırken MEB’deki çeteler engellemeye çalıştı. Ücretsiz ders kitaplarının 3 katı sayıda test kitabı satılıyor. Bunu da bitirmek istiyoruz.”

 

PARALEL DERSANE ÖĞRETMENİ ALINMAYACAK

 

Soru: Dersane öğretmenleri kadroya alınacak mı?

 

Tekin: Kadro özel okula dönüşümeyen dersane öğrtmenleri ile sınırlı olacak

 

Soru: Paralel yapiya mensup dersane öğretmenleri de alınacak mı?

 

Tekin : Uygulamada insiyatif MEB’de olacak.

 

İDARECİ DÜZENLEMESİ BU HAFTA ÇIKACAK

 

Soru: İdareci düzenlemesi ne zaman olacak

 

Tekin : Yönetici atama yönetmeliği muhtemelen önümüzdeki hafta çıkacak?

 

Kaynak: Memuruz.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim