Öğretmen Diyarı

Danışman Öğretmen Görevlendirmesi nasıl Yapılacak?


Bilindiği üzere; danışman öğretmen belirleme çalışmaları MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünün 30.12.2015 tarihli yazısı doğrultusunda yürütülmüştür. Bu kapsamda fiilen öğretmenlik görevini sürdüren öğretmenlerden; adaylık dahil en az 10 yıllık hizmet süresine sahip öğretmenler arasından ulusal veya uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı olarak görev almış olan, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü ve mesleğinde temayüz etmiş öğretmenler arasından illerde oluşturulacak komisyonlar seçecek. 

  Danışman öğretmen ve adayı İllerde yaklaşık 14 haftalık sürede adaylık sürecinin ilk aşamasını tamamlayacaklar.

. Haftanın üç (3) günü danışman öğretmenle ders içi etkinliklerine katılacak olan aday öğretmenler, haftada bir (1) gün okul içi etkinliklerine, bir günde il milli eğitim ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerinin planlayacağı faaliyetlere katılacak.

İllerde bu planlama yapılırken Danışman öğretmen ve aday öğretmenlerinde görüşleri alınarak planlama yapılmalıdır.

İl milli Eğitim Müdürlükleri planlama yaparken öğretmenlerin kolay ulaşım sağlayabilecekleri, konaklama sorunu yaşamayacakları, bölgedeki eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliksel ve niceliksel durumlarına da dikkat alarak yapmalıdır.

Kaynak: . "Turkkamu.net "

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim