Öğretmen Diyarı

CHP'li Ceyhun İrgil: Sosyal medya üzerinden. Aralık ayına kadar yapılacak öğretmen ataması müjdesini verdi.
CHP'li  Bursa Millevekili Ceyhun İrgil, atama bekleyen öğretmenlere ilişkin önemli açıklama yayınladı. İrgil sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada mülakatlarda öğretmenlerin haklarını koruyan girişimleri ve elde edilen kazanımları ve Aralık ayına kadar yapılacak öğretmen ataması müjdesini verdi.
ATANMAYAN ÖĞRETMENLER

Değerli öğretmen arkadaşlarım sizin sorunlarınız için yaklaşık 2 aydır çok yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştirdik. Temmuz başında hiç öğretmen ataması yapılamayacağı açıklanmasına rağmen mücadeleden vazgeçmedik ve bu ay 15 bin öğretmen ataması yapılıyor.

Diyeceksiniz ki; sözleşmeli ve mülakat ile...

Maalesef arada gelişen darbe girişimi ve OHAL durumu nedeniyle hükümet fırsatı kullanıp TBMM görüşmelerinde kazanım sağladığımız bu konularda geri adım atarak KHK ile bu şekilde çıkardı.

Buna rağmen mücadeleden vazgeçmediniz, biz de sizin adınıza ısrarcı olduk ve en azından mülakatta mühürlü standart yazılı soru ve yazılı imzalı yanıt ve gerektiğinde bunun için yargı itirazı yolunu sağlayabildik. Yetmez derseniz.... muhalefet milletvekili olarak elimizden gelen bu oldu diyebilirim.

Ayrıca yıl sonuna kadar 15-20 bin arası atama sözü de aldık. Branş sayılarındaki haksızlık, özürlü ataması, engelli ataması sorunu ve il- ilçe emri sorununun da takipçisi olacağız.
Anahtar Kelimeler:
CHPli Ceyhun İrgil

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim