Öğretmen Diyarı

Bursa'da okul müdürüne şok suçlama! 16 öğretmen şikayetçi

Rabia DENİZ'in özel haberi...
Geçtiğimiz haziran ayında şikayet dilekçesi veren öğretmenler ön inceleme ve soruşturma süreçleri uzadığı için tepkilerini, bugün yapılacak öğretmenler kurulu toplantısına başka okullarda girerek gösterecek.

Okulun 18 öğretmeninden 16’sının şikayet dilekçesiyle ilgili bir türlü olumlu yanıt gelmezken, Atatürk İlkokulu yeni eğitim ve öğretim yılına huzursuzlukla başlayacak. Bugün yapılacak olan Öğretmenler Kurulu toplantısına okul müdürü hakkında şikayet dilekçesi veren 12 öğretmen Gürsu’daki bir okulda girecek, diğer öğretmenler ise Yıldırım ve Nilüfer ilçelerindeki bir okulda 2 hafta boyunca meslek çalışma ve hazırlıklarını yapacak. 

 

SORUŞTURMA ÇAĞRISI

Konuyla ilgili İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ercümen ile defalarca görüştüğünü belirten Eğitim İş Şube Başkanı Özkan Rona, “Ön inceleme ve soruşturma süreçleri uzadığı için okul müdürü görevine devam ediyor. Göstermelik mülakat ve yanlı değerlendirmeler ile göreve getirilen yandaş müdürlerin; ekip çalışması, motivasyon sağlama, yönetim becerileri gibi en temel yönetsel becerilerden yoksun olduklarını göstermesi bakımından dikkate alınması gereken bir durum. Bu örnek olay birçok okulumuzda yaşanmaya devam ediyor. İlerleyen günlerde müdür kaynaklı sorunların giderek artacağından, okulların büyük çoğunluğunda verimli çalışma ortamı sağlanmayacağından kaygı duyuyoruz. Bursa Maarif Müfettişliği Başkanlığı soruşturmayı bir an önce tamamlayarak, öğretmenlerin sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmalarını sağlamalıdır” dedi.    

Kaynak: bursahakimiyet.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol