Öğretmen Diyarı

Bu Sebepten 2.İl İçi Ve 2.İl Dışı Yapılmayacak

 2. İl İçi ve2. İl Dışı Yer Değiştirme isteyen öğretmenler için gün içinde  sendika yetkilileri görüşmelerde bulunup bu konuda önümüzde ki süreçte bu taleplerin MEB tarafından karşılanıp karşılanayamacağı konusunda bilgi almaya çalıştık.  

Sendika yetkilileri ile yaptığımız  görüşmelerden sonra sendikaların bu konuda girişimlerinin  olduğunu  fakat  Okulların açılmasına saatler kala Bakanlığın böyle bir talebi karşılayamayacağını buna  sebep olarak ta 2015 yılı öğretmen atama takvimine 20 Mayıs 2015 tarihinde il içi yer değiştirme daha sonra  il dışı yer değiştirme ve devamında özür grubu atamaları  en son  olarak 15 Eylül 2015 tarihinde yapılan 37 bin ilk  öğretmen ataması ile  sona erdiğini ve 2015-2016 Eğitim öğretim yılının 28 Eylül 2015 Pazartesi günü  başlayacağını   bu yönde yapılacak bir atama sonucunda  boşalacak kadrolara takvimin uygun olmamasından dolayı bir atamanın yapılamayacağı  ve  bu yüzden bir çok dersin boş  geçeceği  için eğitim öğretim faaliyetlerinin olumsuz yönde  etkilenmemesi için Bakanlığın 2. İl İçi ve 2. İl Dışı Yer Değiştirme  yapmayacağı bilgisine ulaştık. 


 Okulların açılmasına  saatler kala bu konuda MEB'in kararın yukarıda ki sebeplerden dolayı  kesin olduğu ve eğitim öğretim devam ederken de   bu yönde yapılacak bir atamanın da  daha  büyük mağduriyetlere  yol açacağı Özetle yaptığımız görüşmelerden  sonra  Bakanlığın gündeminde  2. İl İçi ve 2. İl Dışı Yer Değiştirme atamaların  olmadığı bilgisini siz değerli  ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

2. İl İçi ve 2. İl Dışı Yer Değiştirme atamaları hakkında ki görüşlerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından  yazabilirsiniz.

Kaynak: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol