Öğretmen Diyarı

Bu Öğretmenlerin Seslerine Kulak Verilsin

4+4+4 sistemi ile birlikte sınıf öğretmenlerinin önü oldukça kapandı ve atamaları durdu. Bu durum sınıf öğretmenlerini hem maddi hem de manevi anlamda oldukça zarara soktu.

4+4+4 sisteminin uygulamaya konulmasından sonra 2012 yılında 341 sınıf öğretmeni atanırken 2013 yılında ise 3 bin civarlarında sınıf öğretmeni atanabildi. Bu sayılar atama bekleyen sınıf öğretmenleri dikkate alındığında oldukça az bir rakamdır.

Atama sıkıntılarının bu kadar yoğun yaşanıyor olmasının en büyük nedeni ise ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın çalışmalarını çelişkili bir şekilde sürdürmesidir. Hepinizin de bildiği gibi iki sene önce ihtiyaç olmayan öğretmenlik bölümlerinin ikinci öğretim veren bölümleri kapatılacaktı bu uygulamaya başlandı da ancak sadece beş bölüm kapatıldı ve bunun ardından ÖSYM kontenjanlarını %10'luk bir oranla arttırdı.

Tüm bu verilere bakıldığında sınıf öğretmenlerinin 2 yıldır gözle görülür atamaları yapılmamaktadır ve umuyoruz ki artık Milli Eğitim Bakanlığı olsun ÖSYM olsun sınıf öğretmenlerinin sesini duyar ve hakettikleri kontenjanları sınıf öğretmenlerine verir.

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim