Öğretmen Diyarı

Bu Branşta Ne Kadar Öğretmen Atanacak?Bakan Fikri Işık, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve gazetelerin son dönemlerde dilinden düşürmediği ve büyük önem verdiği konulardan olan kodlama eğitimi, ayrıca Fatih Projesinde okul müdürlerinin ısrarla Bilişim Öğretmeni istemesi, kulislerde atamalarda Bilişim Öğretmenlerine en az 5 bin kadronun garanti olduğu yönünde konuşuluyor. 


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı geçtiğimiz günlerde 70 bin bilişim uzmanına ihtiyaç olduğunu söylemesi ve çocukların kodlama eğitiminin en az bir matematik, fizik dersi kadar önemli olduğunu, ilkokuldan itibaren çocuklara verilmesi gerektiğini söylemesi kamuoyunda büyük heyecan yarattı. Bütün gazetelerde manşetten haber yaparken, her gazetenin köşe yazarının yaşadığı heyecan, kodlama eğitiminin önemini vurgulayan yazıları görmeye değerdi. MEB kanadında ise bu gelişmeler üzerine bilişim öğretmenleri için çalışmalar yapıldığı söyleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocuklarla bilgisayar kodu yazacak haberleri ise medyada yer alırken haberin içinde Fatih Projesinde çocukların tableti oyun amaçlı kullandıkları belirtiliyor bu yüzden Cumhurbaşkanının kod yazarak çocukların dikkatini çekecek, bu yöndeki gelişmeler bilişim öğretmenlerinin altın çağını yaşayacak yorumlarına neden olabilir çünkü anlaşılan bilişim öğretmenlerine büyük görev düşecek.


FATİH PROJESİNE BİLİŞİM ÖĞRETMENİ LAZIM


Fatih Projesinde basına yandığı gibi büyük bir hüsran var, öğretmenler tahtaları kullanamıyor, içerik üretemiyorlar, çocuklar tabletleri oyuncak yapmışlar müdürler ise bilişim öğretmeni istiyorlar. İl milli eğitimler, okul müdürlerinden gelen bilişim öğretmeni isteğinin tavanyaptığını belirtmeleri, Bakanlıkta da bir panik yarattığı projenin başarıya ulaşması için her okula bilişim öğretmeni atamaya çalışacakları belirtiliyor. Kulisler şimdiden en az 5 bin kadroyu garanti gözüyle bakıyorlar.

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim