Öğretmen Diyarı

Biri Hamile Üç Öğretmene Saldırı..

Diyarbakır’da biri hamile iki kadın öğretmen ile bir müdür yardımcısının velilerin şiddetine ve küfürlerine maruz kalması, eğitim camiasını ayağa kaldırdı. Diyarbakır'da eğitim emekçilerine dönük artan saldırılarılar basın açıklamasıyla kınandı.

Diyarbakır’da merkez Kayapınar ilçesindeki Şehit Polis Mehmet Erçin İlk Okulu’nda Rehberlik Öğretmeni Selvi Kaptan ile sınıf öğretmenlerinden Ayşegül Özçelik, bir öğrencinin velileri tarafından önce küfürle hakarete maruz kaldı ardından da sopalarla dövülmek istendi. Kadın öğretmenlerin can havliyle bağrışmaları üzerine olay yerine gelen okulun müdür yardımcılarından Mehmet Adlan da velilerin saldırısına maruz kaldı. Üç öğretmen de veliler tarafından küfredilerek, harakete ve sopalı şiddetin kurbanı oldu. Özellikle şiddete maruz kalan öğretmenlerden birinin hamile olması, olayı daha da vahim hale getirdi. Öğretmenler şiddet uygulayan velilerden şikayetçi olurken, eğitim camiası da olaya sessiz kalmadı.

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi, son dönemde öğretmenlere dönük saldırılara dikkat çekmek Kayapınar'da Şehit Polis Mehmet Elçin İlköğretim Okulu'nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya çok sayıda eğitimcinin yanı sıra sendika temsilcileri katıldı. Burada açıklama yapan Eğitim Sen Diyarbakır Şube Başkanı Dilek Adsan, Eğitim emekçilerine dönük velilerin hakaret ve fiziki saldırılarının kabul edilmez olduğunu dile getirerek, bu saldırıları kınadı. Eğitim emekçilerine dönük saldırıların meşrulaştırılmaya çalışıldığını söyleyen Adsan, son dönemlerde kentte bulunan okulların önünde artan polisiye önlemlere de dikkat çekti. Okulların önünde gün boyu bekletilen polislerin öğrenci ve eğitimciler üzerinde olumsuz etki yarattığını dile getiren Adsan, yetkilere artan bu saldırılar dönük önlem alma çağrısı yaptı.

 

 

http://www.ozgurhabergazetesi.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim