Öğretmen Diyarı

Bir öğretmen isterse Dünyayı güzelleştirir
 Merhaba öğretmenim ben Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde el sanatları öğretmeniyim.Branş olarak öğrenci bulmada ve onların okula devam etmelerini sağlamada çok sıkıntı yaşıyoruz.
Durum böyle olunca oldukça özverili çalışmamız gerekiyor çocuklarımızı sokak hayatından ve kötü alışkanlıklardan korumak için onlara işe yarayabildiklerini göstermek ve kanıtlamak gerekiyor. Okulumuzun personeli ve öğrencileri için muhteşem bir bahçesi vardı fakat oturabilecekleri bir yer yoktu.Ben de hem öğrencilerime bu hazzı yaşatmak hem de okula böyle renkli bir dinlenme bahçesi hazırlamak için kolları sıvadım.

Müdürüm ve belediyeden aldığım destekle Dekoratif El Sanatları bölümü öğrencilerimizle böyle bir bahçe dekoru oluşturduk. Bahçe dekorumuz bitince Ramazan ayı olmasına rağmen müdürüm bu bahçede tüm öğretmen arkadaşlarımızı toplayıp iftardan sonra çay düzenledi ve beni onore etti . Bu sene tayin yılımdı, gideceksin neden uğraşıyorsun diyenlere '' İNSAN ÖLÜR ESERİ KALIR '' dedim hep.
Şimdi halk eğitime tayin oldum bir daha asla okullarda çalışma fırsatı bulamayabilirim belli olmaz yaşadığım bu güzellikleri ve  bu çalışmamızı sizlerle paylaşmak istedim.

ÖĞRETMEN DİYARI ÖZEL HABERİDİR

Aktif link belirtmeden ve izinsiz haberi kullanan siteler hakkında gerekli yasal işlem takibi yapılacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim