Öğretmen Diyarı

Bir İlimizde Ücretli Öğretmen Fazla

Kırıkkale’de öğretmen açığının sürekli bulunduğunu dile getiren Yücel Karabacak, açılan soruşturmaların da bu açıkta bir etkisi olduğunu sözlerine ekledi. Karabacak, “Açık ne yazık ki kapanmıyor. Ciddi rakamlarda eğitim çalışanı ihraç edildi. Sadece Kırıkkale’de 300 kişi ihraç edildi ve bunların yüzde 95’i öğretmendi” şeklinde konuştu.

Derslik konusunda kırsal kesimden çok merkezde sıkıntı yaşadıklarının altını çizen Yücel Karabacak, merkezdeki yaşanan bu sıkıntının adrese dayalı planlamalardaki yanlışlıktan kaynaklandığını söyledi. Karabacak, “Merkezde ise kalabalık öğrenci gruplarının olduğu sınıflar var. Bazı okullarda yoğunluk oluşurken bazılarında boş kalan derslikler var. Adrese dayalı planlamadaki yanlışlıktan kaynaklı bir durumdur. Bazı okullarda yoğunluk oluşurken bazılarında ise boş kalan derslikler mevcut.” diye konuştu.

Kırıkkale’nin sınavlardaki başarısını orta seviyelerde olduğunun altını çizen Yücel Karabacak, bu seviyeyi geliştirmek için herhangi bir adımın da atılmadığını sözlerine ekledi. Karabacak, “Son yıllarda biraz düşüş oldu. Geçen yıllarda çok ciddi manada kadrolar boşaltıldı. Bunlar eğitimdeki hafızanın da gitmesine sebebiyet verdi.  4 4 4 sistemine geçilmesi, okula küçük yaşlarda başlaması, bunu biraz daha etkiledi.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim