Öğretmen Diyarı

Binlerce Öğretmene Hayal Kırıklığı

Milli Eğitim Bakanlığı binlerce öğretmenin hayal kırıklığı yaşamasına ve göz yaşı dökmesine sebep olacak bir uygulamaya imza attı. 2016 yılı mazeret grubu atamalarında 41. madde uygulaması nedeni ile çok sayıda öğretmen ailelerinden ayrı kalmaya devam etmek zorunda kaldı.
Aile bütünlüğü, sağlık ve güvenlik gerekçeleri ile mazeret grubu atama isteme hakkı bulunan çok sayıda öğretmen MEB tarafından çoğu bölgedeki okullarda mevcut açıkların sistem üzerinden açık gösterilmemesi nedeni ile öğretmen ihtiyacı olan okulları tercih edemedi.
Mazeret grubu atama talebinde bulunan öğretmenlerin büyük bir kısmı ise puan engeline takıldı. Puanları az olan öğretmenlerin çoğu ikamet adreslerinin çok uzak bölgelerindeki okullara yerleştirilirken bunu bile elde edemeyen öğretmenler puanları yetmediği için eş durumu atamasından yararlanamadılar. 
Öğretmenler duygularını sosyal medya üzerinden dile getirerek yaşadıkları sıkıntı ve üzüntüleri paylaşırken, ataması çıktığı için sevinçlerini paylaşan öğretmenler gelen tepkiler üzerine duygularını ifade etmede daha ölçülü davranmaya başladı ve meslektaşlarının acılarını paylaştılar.
Öğretmenlerin isteği ise Milli Eğitim bakanlığının aileler arasındaki engeli bir an evvel kaldırarak 2. döneme kadar tüm öğretmenlerin mağduriyetini gidermesi yönünde.

 

Kaynak:www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol