Öğretmen Diyarı

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinden Yegitek\'e tepki

Televizyonlarda, gazetelerde, raporlarda kısacası her yerde Fatih Projesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin öneminden bahsedilirken, müdürler bile bu eksikliğin farkındayken, YEĞİTEK 21. yüzyılda sertifika ile BT Rehber öğretmeni yetiştirmeye devam ediyor, atanamayan binlerce BT öğretmenin 4 yıl alanında aldığı eğitimi hiçe sayarak onların haklarını gasp ediyor, onların aç gezmelerine sebep oluyor, evlenememelerine sebep oluyor... Yazıklar olsun biraz aldığınız paranın hakkını verin! Bu iş YEĞİTEK'e milyonlarca liralık toplantı odası yapmakla falan olmaz okullara Bilişim Teknolojileri öğretmeni yollamak ile olur...

 

 

 

Ankara, Manisa ve birçok ilde açılacak 100 saatlik BTR kurslarının haberleri hızla yayıldı. Alan dışı öğretmenler 100 saat kursa gidip maaşlarına ek olarak 800 TL ücret alacaklar, bakanlık ise yeni öğretmen atamayıp kar etmiş olacak ve yeni toplantı odaları, makam arabaları için para biriktirecek, böylece aklı sıra bu görevlendirmelerle geçici kısmi çözümlerle niteliksiz eğitimin sorumluluğundan kaçacak, bunun sorumluluğunu yazarlar, milletvekilleri sorar en başında Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri sorar!

 

 

 

Evet biz YEĞİTEK'e kolay kolay müdür olamayız ama günün birinde hak eden o koltuğa bizden biri oturursa hak edenin hakkını verir veremezse o koltuğu bırakır! Aç gezdiğimiz her gün hakkımızı yiyenlere ve yedirenlere hakkımızı helal etmiyoruz!

 

 

 

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim