Öğretmen Diyarı

Bilişim Öğretmenlerine Kadro Müjdesi !

  İlkokulda seçmeli, liselerde zorunlu kodlama dersi için MEB'e resmen teklifte bulunduklarını söyledi. Bu haber Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin kadrolarında büyük bir artış olacağını gösteriyor. EN AZ 5 BİN KADRO VERİLECEK Bu atama döneminde Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği alanına en az 5 bin atama yapılacağı düşünülüyor.


        Kodlama dersi ile ilgili fikrini aldığımız özel bir bilişim eğitim firmasının satış - pazarlama müdürü ise kodlamanın günümüzde çok önemli olduğunu ve okullarda ilkokuldan bu becerilerin kazandırılması gerektiğini hep söylediklerini belirterek artık ülke olarak doğru yola giriyoruz, hayırlı olsun dedi.


        BİLİŞİM TÜM KADEMELERDE ZORUNLU GİBİ


      Bilişim Öğretmenlerine ilkokulda kodlama dersinin seçmeli olacak olmasını sorduğumuzda, lise deki öğrenci kodlamayı gördüğünde zorlanacağı için temelden bu becerileri alması gerektiğinin farkına vararak bu dersi ilkokuldan itibaren her kademede mutlaka seçecektir. Bu yüzden Bilişim Dersi artık tüm kademelerde zorunlu diyebiliriz. Treni kaçırmadan bu adımları yetkililerimiz hızlı bir şekilde atar inşallah diye konuştular.

 

Kaynak: Kamuajans

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim