Öğretmen Diyarı

Beden Eğitimi Öğretmenleri Hakkında

Cizre Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, beden eğitimi öğretmenlerini 'Okul Sporları' konusunda bilgilendirdi. 

 

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı kapsamında Cizre Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, bütün okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenlerini 'Okul Sporları' konusunda bilgilendirdi. Cizre Öğretmen Evi toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına ilçe ve köylerde bulunan okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenleri katıldı. Toplantı da sinevizyon eşliğinde öğretmenlere detaylı olarak spor ve spor kuralları, kulüpleşme vb. konular hakkında bilgiler aktarıldı. 

 

Toplantı da açıklamalarda bulunan Cizre Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Cudi Dilsiz, “Cizre Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen toplantıya bütün öğretmenlerimizin katılmasından dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Spor deyince ilk akla birlik ve beraberlik geliyor. Biz de bu sayede hepinizle beraber çalışmak istiyoruz. Okullarda okuyan gençlerimizi beraber yetiştirmek istiyoruz. Sizin çaba ve gayretlerinizle beraber bizim de vereceğimiz desteklerimizle onları spor anlamında geleceğe hazırlamak gayretindeyiz. Hepinizin bildiği gibi sporu ilk olarak okulda tanıyan birçok çocuk ve gencimiz sporu bu sayede tanıyıp benimseyerek spor yaşamına devam etmektedir. Bu nedenle okul sporları bizim için oldukça önem arz ediyor.” dedi.

 

Bütün okulları kulüpleşmeye davet eden Cudi Dilsiz, “Tüm okullarımızı kulüpleşmeye davet ediyorum. Okul spor kulüplerimiz her anlamda avantajlı durumdadır. Çünkü okul spor kulüpleri genç öğrenciler ile iç içedir. Bu sayede birçok sporcuyu yetiştirme noktasında oldukça avantajlıdır. 2014-2015 eğitim öğretim yılı okullarımıza hayırlı olsun. Fair-play kurallarına uyulmasını ve gençlerimizi bu kurallar çerçevesinde yetiştirmek siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde bu kazanılacak bir davranıştır. Bu anlamda tüm okullarımıza başarılar diliyorum. Elimizden geldiğince gerek okul sporları gerekse kulüpler bazında destek olacağız.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol