Öğretmen Diyarı

Başbakan Davutoğlu'undan  Öğretmen'lerin kafasını karıştıran açıklama

Başbakan Ahmet davutoğlu öğretmenlerin yeniden eğitime alınacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğretmen Akademisi kuracaklarını açıklayan Davutoğlu öğretmenlerde tedirginlik yarattı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu: ''Beyannamemizde de var Öğretmen Akademisi kuruyoruz. Yani Öğretmenleri tekrar meslek içi eğitimden geçireceğiz ve öğretmen kurmayları yetiştireceğiz tabiri caizse.

Nasıl Harp Akademisi harp kurmayı yetiştirir. Polis Akademisi polisi, Öğretmen Akademisi ile de öğretmenlerimizi yenileyeceğiz, geliştireceğiz.'' açıklamaları ile öğretmenlerin yeniden eğitime alınarak kurmay öğretmenlik uygulamasına geçileceğini söyledi.
Bu açıklamaların ardından öğretmenler Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik zamanında uygulamaya konan Uzman ve Başöğretmenlik uygulamalarını hatırladı. sadece bir kez sınav yapılan ve mahkeme tarafından hukuka aykırı bulunan uygulama ile bazı öğretmenler sınavı kazandığı halde uzman olamamış, sınav sürekli olmayınca da diğer öğretmenlerin uzman olma ihtimali bırakılmamıştı. Şimdi öğretmenler aynı sonucun getirilecek olan Kurmay Öğretmenlikte de yaşanmasından endişe ediyor. Ayrıca kapatılan polis akademisinin de örnek verilmesi tedirginliği artırdı.

 

ogretmenlersitesi.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol