Öğretmen Diyarı

Bakan Yılmaz Öğretmenlere yıpranma payı ile ilgili açıklamada bulundu

Öğretmenlere ek göstergelerinin yükseltilmesi ve yıpranma payı gibi bir düzenlemenin gündemlerinde olup olmadığının sorulması üzerine Yılmaz, eğitim sisteminde en önemli unsurun öğretmen olduğunu vurguladı.  Gerek alt yapı, müfredat gibi imkanlarda eksiklik olabileceğine ancak bu eksikliklerin öğretmen tarafından kapatılabileceğine işaret eden Yılmaz, ancak öğretmende bir eksiklik olduğunda bu açığı kapatabilmenin mümkün olmadığını vurguladı.

Öğretmen ücretlerinde, 2002 yılından bu yana enflasyonun üzerinde bir refah artış payını ilave ederek düzenlemeler yapıldığının altını çizen Yılmaz, bunun yeterli olmadığını, daha fazla yapılması gerekenler olduğunu bildiklerini söyledi.    Başbakan Binali Yıldırım´ın eşinin de öğretmen emeklisi olduğundan öğretmenler konusunu çok iyi bildiğinin altını çizen Yılmaz, mevcut durumda daha iyisinin yapılması için gayretli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Ancak bu konuda ülkenin bütçesinin göz önünde bulundurulması gerektiğine işaret eden Yılmaz, "920 binin üzerinde öğretmen var. Buna da Maliye Bakanlığının ´tamam problem değil´ diyebilmesi lazım. Maliye Bakanlığını ´bu bizim  problem değildir´ noktaya getirmek için çalışmalarımız devam ediyor." dedi.  

Başbakan Binali Yıldırım'ın eşinin de öğretmen emeklisi olduğundan öğretmenler konusunu çok iyi bildiğini belirten Yılmaz, mevcut durumda daha iyisinin yapılması için gayretli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Yılmaz, bu konuda ülke bütçesinin göz önünde bulundurulması gerektiğine işaret ederek, "920 binin üzerinde öğretmen var. Buna da Maliye Bakanlığının, tamam problem değil diyebilmesi lazım. Maliye Bakanlığını, bu bizim için problem değildir noktasına getirmek için çalışmalarımız devam ediyor." dedi. Kaynak: AA
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim