Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı'dan Danışman Öğretmenlere ''Pörsümüş'' benzetmesi

Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı stajyer öğretmen yetiştirme süreci, Şubat öğretmen atamaları, aday öğretmenler ve danışman öğretmenlere ilişkin açıklamalar yaptı. Avcı danışman öğretmenlerle ilgili çarpıcı bir cümle kullanarak:Belki yılların verdiği alışkanlıklarla bir ölçüde pörsümüş olan birtakım özelliklerimizi tekrar canlandırma fırsatını da bu vesileyle bizler de bulacağız.'' diyerek pörsümüş kelimesini kullandı.


 

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri’nin açılış programı 81 ilde başladı.  Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ndeki törene katılan Bakan Avcı, aday öğretmenlerin yönlendirilmesi, yetiştirilmesi programının, gönüllü danışman öğretmenler tarafından yürütüleceğini ifade etti. Bakan Avcı, "Türkiye genelinde, Millî Eğitim Bakanlığı olarak 98 bin danışman öğretmen adayı içerisinden oluşturulan bir havuzdan sizler seçildiniz. 30 bin yeni öğretmen adayına rehberlik, danışmanlık yapmak için 35 bin danışman öğretmen arkadaşımız görev almış durumda" diye konuştu. 

Bakan Avcı, yeni atanan aday öğretmenlerin "yetiştirme" programı sürecini planlayan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü, birim çalışanları ve il müdürlerine de teşekkür etti.

Türkiye genelinde 30 bin öğretmen adayına eğitim verecek, yönlendirmede bulunacak, rehberlik edecek danışman öğretmenlerin bugün itibarıyla Türkiye´nin her yerinde seminer çalışmalarına aynı saatte başladığını bildiren Bakan Avcı, "Bu aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı olarak ne büyük ve idealist bir camia olduğumuzun da göstergesi" dedi. 

 

Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MURAT 2 yıl önce

BELEŞE DANIŞMANLIK OH NE GÜZEL...