Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı, Öğretmen Atamaları İçin Tarih Verdi

Öğretmen atamalarının ne zaman gerçekleştirileceği öğretmen adayları tarafından merak ediliyor. 47 bin öğretmen atamasının torba yasa kapsamında ele alınıp kabul edilmesinin ardından öğretmen atamaları konusunda gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. Umutla beklenen öğretmen atamaları konusunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı açıklamalarda bulundu.


KPSS BEKLENECEK


Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi kurulmasını öngören Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile 


Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerinde TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde konuşan Bakan Avcı, milletvekillerinden gelen sorulara yanıt verdi. Avcı öğretmen atamaları konusunda KPSS'yi bekleyeceklerini belirtti ve KPSS'ye girecek binlerce adayın talebinin de bu yönde olduğuna dikkat çekti.


ÖĞRETMEN ATAMALARINDA TALEP BU YÖNDE


Avcı, "Nisan sonunda öğretmen ataması yapılmayacak. KPSS'ye girecek yüzbinlerce gencin, kendilerinin de değerlendirileceği tarihte atama yapılması için haklı talebi var. İnşallah ağustostan itibaren bu adımları planlayacağız" dedi.


Türkiye'nin öğretmen ihtiyacı sayısının emekli olacakların branş dağılımına göre değişebileceğine işaret eden Avcı, "İdeal koşullarda 115 bin 420 yeni öğretmen ihtiyacı var" diye konuştu.


ÖĞRETMEN ATAMALARI KANUNLAŞTI


Adayların merakla bekledikleri öğretmen atamaları kanunlaştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Teşkilat Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye ek madde eklendi ve buna göre MEB'e 47 bin öğretmen ataması için kadro ihdas edildi.

 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim