Öğretmen Diyarı

Bafralı öğretmen paralarına banka sayesinde kavuştu

Samsun Bafra'da bilgisayar korsanları tarafından hesabı boşaltılan müdür başyardımcısının mağduriyeti banka tarafından giderildi. Banka, Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Mehmet Dursun'un hesabından çekilen bütün parayı hesabına yatırdı.

 

Olay, 27 Ağustos tarihinde internet korsanlarının bankanın müşteri hizmetlerini arayıp, telefon numarasını değiştirmesi sonucu meydana geldi. Mehmet Dursun adına bankanın müşteri hizmetlerini arayıp önce telefon numarasını değiştiren korsanlar daha sonra toplam 16 bin 551 lirayı hesaptan çekmişti. Mağdur Mehmet Dursun, olayı aynı gün Bafra Cumhuriyet Savcılığına banka ve olaya karışanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve bankanın genel müdürlüğüne de faks çekerek mağduriyetinin giderilmesini talep etmişti. Mağdurun yaklaşık 4 haftalık yazışmaları sonuç verdi ve banka mağdurun hesabından çekilen parayı hesabına yatırdı.

 

Halâ kafasında soru işaretleri olduğunu ifade eden mağdur Mehmet Dursun yaptığı açıklamada, "Bu iş ve işlemlerin nasıl ve kimler tarafından gerçekleştirildiğini bilmiyorum. Belki de bundan sonraki süreçte en önemli sorunun bizlerce çok zor hatta imkansız denebilecek bir işlemin nasıl ve kim ya da kimlerce yapıldığının tespiti olacaktır. Para hesabımıza yatırıldı, belki maddi anlamda kaybımız telafi edildi, ancak 25 gündür yaşadığımız sıkıntının telafisi nasıl giderilecek belli değil. Bu süreçte, olayı kendilerine aktardığımızda olay üzerinde yoğunlaşan bankanın Bafra şubesi müdürü ve banka çalışanlarına teşekkür ederim. Şu anda dileğim, olayı gerçekleştiren şahısların bir an önce bulunması ve tarafıma da konu hakkında bilgi verilmesidir." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol