Öğretmen Diyarı

Aydoğdu ve İngilizce Öğretmenleri Görüşmesi Gerçeği

14.01.2016 tarihinde İngilizce Öğretmenleri olarak Hamza Aydoğdu ile görüşmeye gidildi. Bu ana kadar herkeste heyecan duygusu çok fazlaydı içeri girdiğimiz ilk andan beri gerçekten de, Hamza Hoca’nın dediği gibi VİP bir karşılama oldu. Hamza hoca ve ekibi yüzünden gülümsemeyi ve engin yüreğiyle ikramda bulunmayı eksik etmediler. Şu bir gerçektir ki, Hamza hoca kapıdan içeri girer girmez yapılan bu görüşmenin kontenjana ne bir artısı ne de bir eksisi olur diyerekten adaletli tavrını takınıp, gelen İngilizce öğretmenlerine mesleğine yakışır şekilde yaklaşmıştır.

Bu aşamadan sonra İngilizce öğretmenlerinin sorunları, fikir ve önerileri içten ve seviyeli bir şekilde anlatılıp, Hamza Hoca tarafından da aynı duygular eşliğinde konuşulmuştur. Bu ana kadar ne kesin bir kontenjan ne de İngilizce Öğretmenliği ya da diğer Branşlar hakkında kesin bir hüküm verilmemiştir.

Aksine, Hamza Aydoğdu kontenjanların sürekli güncellendiğini ve net bir rakam olmadığını özür grubundan sonra gerekli işlemlerin yapılacağından bahsetmiştir. Ardından, İngilizce öğretmenleri olarak biz, uzun istişareler sonucu kararlaştırılan ve pek çok öğretmenin emeği bulunan, Hamza hoca adına TEMA fidan bağışı adlı hediyeyi sunduk. Ve çok değer verdiğimiz ve bir gün dahi adından kötü şekilde bahsetmediğimiz Sayın Hamza Aydoğdu için 135 fidan bağışı yaptık. Onun gibi koca yürekli insana çok daha fazlası yakışırdı.

Tüm bunların ardından samimi bir şekilde konuşmamızı sonlandırdık ve bakanlıktan ayrıldık. Bu görüşmeden sonra, pek çok art niyetli insan çoktan karalama kampanyasını düşünüp uygulamaya koyuldu. Bu tam da bahsettiğimiz gibi bir karalama ve lekeleme kampanyasıdır. Bu Sayın Genel Müdür Hamza Aydoğdu ve İngilizce Öğretmenlerine yapılan büyük bir ayıp ve yakışmayan bir tavırdır.

Şimdi soruyorum size bu kadar güzel ağırlanmışken bu kadar samimi ve güler yüzlü karşılanmışken biz neden böyle bir kötü haber çıkmasını isteyelim. Neden bizi insan yerine koyup dinleyen ve arkamızda duran birine böyle adice bir kumpas kuralım. Şimdi sözüm tüm branşlara, eğer sizin de görüşmenizden sonra böyle bir haber yapılsaydı siz nasıl davranırdınız?

Şimdi sizleri mantıklı düşünmeye davet ediyorum. Biz İngilizce Öğretmenleri olarak bu vakitten sonra atama ve kontenjan konusunu zaten düşünmüyoruz. Bizim derdimiz İngilizce Öğretmenlerinin hakkının yenilmesi ve adımızın kötü şekilde lanse edilmesidir. Ayrıca, Hamza Aydoğdu gibi, bu zamana kadar öğretmenlerin yanında durmuş, desteğini ve samimiyetini eksik etmemiş birinin böyle kötü bir haberle gündeme gelmesi Onun gibi mesleğini severek ve layıkıyla yerine getiren birine yapılacak en son şeydir. Sonuç olarak bu yapılan asılsız haberi tümüyle yalanlıyoruz ve Hamza Aydoğdu ve İngilizce Öğretmenleri adına bir özür bekliyoruz.

 İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ

Kaynak: www.kamuajans.com/ÖZEL HABER

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İngilizce 2 yıl önce

Bölümümüz her zaman örnek olmuştur bizlere yapılan bu kötülük elbet cezasını bulacak

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim