Avcı: Her yeni öğretmene bir danışman öğretmen atayacağız

Milli Eğitim Bakanı Nabi Av Yapan , "Her yepyeni başlayan öğretmenimize bir danışman öğretmen atayacağız." diye konuştu .
Milli Eğitim Bakanı Nabi Av Yapan , Şubat ayı içinde yepyeni atanacak öğretmenlerin atandıkları yerler belli olduktan ardından , kuralar çekildikten ardından , anında atandıkları şehirlere gitmeyeceklerini ifade ederek , " Bizzat tercihlerine ilişkili olarak ya yer aldıkları şehirde , ya üniversiteyi bitirdikleri şehirde ya da atandıkları şehirde , o da olabilmektedir , bizzat tercihlerine ilişkili olarak 2.sömestr süresince , başka bir deyişle Mart, Nisan, Mayıs, Haziran aylarında hizmet içi eğitim ya da bir oryantasyon eğitimine alınacaklar." diye konuştu .

Milli Eğitim Bakanı Av Yapan , katıldığı bir tv programında gündeme ilişkili olarak soruları cevap verdi . Konuşmasına terörle maçta yaşamını yitiren tüm güvenlik güçlerine, askerlere, polislere, koruculara, güven üyelerine , jandarmalara ve sivil yurttaşlara Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Bakanımız Av Yapan ,

" Hemen esasında bunların bu şekilde bu civarı senkronize olması elbet sebepsiz değil. Başka Bir Deyişle bu seçimin bir yazgı seçimi meydana geldiği , Ülkemiz'nin bu seçimden stabil bir hükümetle çıkmasının ne civarı mühim meydana geldiğini çoğalış her biri biliyor. Bunun Için Bağlı Olarak pkk vakalarının bu civarı tırmandırılmak istenmesinin arkasında bunun da tesirinin olabileceğini her biri söylüyor esasen . Ama Ülkemiz bu badireyi umarım atlatacak. Esasen şu anda bilhassa bölücü pkk teşkilatına yönelik yürütülen mücadele, nihai 30 senelik mücadele tarihinin belki de en kapsamlı ve doğrusu tüm alakalı devlet birimlerinin en uygun eşgüdüm içerisinde çalıştıkları bir mücadele. Bunun Için Bağlı Olarak ben bu kez buradan çok kesinlikle neticeler alınacağını ve Ülkemiz'nin bu belayı da umarım def edeceğini ve ülkemizin bir daha birlik içerisinde , beraberlik içerisinde yepyeni bir döneme gireceğini ümit ediyorum" diye sohbet etti .

Terörle maçta bir hususu vurgulayan Av Yapan , "Bu mücadele sırasında her bilginin zamanlı-zamansız her yerde ulu orta paylaşılmasını beklemek doğru bir yaklaşım değil. Terörle maçın bir istihbarat boyutu var ve istihbarat adı üzerinde örtülü yürümesi gereken faaliyetler. Bunun Için Bağlı Olarak , istihbarat birimlerimizin nerede ne zaman neye ulaştığı, neye ulaşmadığı, ne tür çalışmalar yaptığı, tüm bunların günü gününe kamuoyuyla paylaşılmasını beklemek yanlış olabilir . Hele hele bunların paylaşılmamasını, terörle maçın ayrılmaz bir parçası olan bu çalışmaların ayrıntılarının kamuoyuyla ulu orta paylaşılmamasını bir siyasi polemik konusu uygulamak da doğru yakışıksız bir davranış. Ama kamuoyu tüm bunları, başka bir deyişle Hükümetin ve alakalı birimlerin bu konuda yaptığı çalışmalarla bilgi paylaşımı ile alakalı sürdürdüğü politikayı ben genel kamuoyunun en azından sağduyuyla değerlendiğinden eminim. Bunun Için Bağlı Olarak mücadele vermeye darbe vuracak, mücadeleyi zaafa uğratacak bu tür şeylerden herkesin kaçınması gerekir, bilhassa siyasetçilerin bu konuda daha duyarlı olması gerekir" ifadelerini kullandı.

"26 BİN ÖĞRETMENİN TAMAMI GÖREVLERİNİN BAŞINDA"

"Biz nihai atamalarımızda 37 bin yepyeni öğretmenimizin yüzde 70'ini, 26 binini bu bölgedeki 29 ilimizde görevlendirdik ve 26 bin öğretmenimizin tamamı görevlerinin başındalar" diyen Av Yapan , şunları kaydetti:

"Tamamı derken, 40 öğretmenimiz meşru mazeretleri amacıyla . İzmir'e gönderdiğimiz öğretmenlerin içerisinde de bunun için aynı göreve başlamayanlar olabiliyor. Bunlar genel olarak erkek öğretmen adaylarımız amaçlı askerlik sorunu vesaire olabiliyor. Kadın öğretmen adaylarımızın bazılarının işte bakmakla yükümlü oldukları aile yakınları olabiliyor ya da herhangi bir sağlık nedeniyle. Meşru bir mazeret amacıyla başlamayanlar dışında 26 binin tamamı alanda görevlerinin başındalar."

"ŞUBAT AYINDA 30 BİN CİVARINDA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK"

Şubat ayı içinde atama yapılacağına değinen Av Yapan , " Hemen ben bu yapılan düzenlemeleri anlattıkça ara ara belli bir medya grubundan, bir dezenformasyon ve karalama kampanyasını üstlenmiş olan belli bir medya grubundan ve onun destekçilerinden, efendim, yeniden eğitim alt-üst oldu, her şey tepe taklak oldu, atama takvimi değişti vesaire benzeri her düzenlemenin eğitimde bir yepyeni değişiklik anlamına geldiği tezviratı yapılıyor, Şubat atamaları da bunun için maruz kalıyor, ama ben kısaca manzarayı özetleyeyim.

Şubat ayı içinde , evet, atama yapacağız, takriben 30 bin dolaylarında bir atama öngörülüyor, ama bu bildiğiniz benzeri Bütçe Kanunuyla ihdas edilen kadrolar üzerinden yapılıyor. Bunun Için Bağlı Olarak , Meclis açıldığı zaman Bütçe Kanunu hazırlanırken bu ölçekte bir çalışma amaçlı siyasi irade oluşmuş durumda, bizzat Sayın Başbakan da açıkladı esasen , muhtelif yerlerdeki mitinglerinde açıkladı. Bunun Için Bağlı Olarak , 30 bin dolaylarında bir atamayı umarım Şubat ayı içinde gerçekleştireceğiz. Burada yepyeni olan, eskiden, başka bir deyişle nihai atamamız da dahil olmak üzere biz atamalarımız yapar yapmaz 15 gün içerisinde kuralar çekildikten ardından aday öğretmenlerimiz görev yerlerine gidiyorlardı" diye konuştu .

"YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER ORYANTASYON EĞİTİMİ ALACAKLAR"

Yeni atanan öğretmenlerin Şubat ayı içinde atandıkları yerler belli olduktan ardından , kuralar çekildikten ardından anında atandıkları şehirlere gitmeyeceklerini anlatan Av Yapan , şunları söyledi:

"Ne olacak? Bizzat tercihlerine ilişkili olarak ya yer aldıkları şehirde , ya üniversiteyi bitirdikleri şehirde ya da atandıkları şehirde , o da olabilmektedir , bizzat tercihlerine ilişkili olarak 2. sömestr süresince , başka bir deyişle Mart, Nisan, Mayıs, Haziran aylarında hizmet içi eğitim ya da bir oryantasyon eğitimine alınacaklar. Her yepyeni başlayan öğretmenimize bir danışman öğretmen atayacağız. Bu danışman öğretmenlerimizi hemen saptama etmeye başladık. Bunlar meslekte belli bir yılı doldurmuş, 10 yıl ve üzeri çalışmış, tecrübeli, bir genç öğretmene yol gösterebilecek donanıma sahip öğretmenlerimizden, yepyeni atanan öğretmenlerimize birer danışman öğretmen atayacağız.

Yeni başlayan öğretmenlerimiz danışman öğretmenlerin nezaretinde, onlarla beraber , il milî eğitim müdürlükleriyle beraber yapılan programlar çerçevesinde değişik okul türlerinde dersleri izleyecekler. Başka Bir Deyişle sınıf öğretmeni olabilmektedir atanan öğretmenimiz, matematik öğretmeni olabilmektedir , İngilizce öğretmeni olabilmektedir , sadece bizzat dersiyle alakalı değil ve sadece bizzat atandığı okul türüyle de alakalı değil, ilkokul öğretmeni de olsa, ortaokul matematik öğretmeni de olsa, lise fizik öğretmeni de olsa değişik okul türlerinde, ilkokulda, ortaokulda, imam hatip ortaokulunda, fen lisesinde, sosyal bilimler lisesinde, Anadolu lisesinde, Anadolu meslek lisesinde belli derslere girecek, sadece bizzat branşıyla alakalı dersler değil, değişik yeniden tecrübeli, birikimli öğretmenlerimizin derslerine girerek onların derslerini izleyecekler. Bununla Beraber , öğretmenler odasında diğer öğretmenlerle, başka bir deyişle il müdürlerimizin yanında bir-iki gün bulunacaklar, il müdürü ne iş yapıyor, ne şekilde yapıyor, ilçe müdürlerinin, şube müdürlerinin yanında, maarif müfettişlerinin yanında bulunacaklar."

"ÖĞRETMENLERİMİZ ATANDIKLARI YÖRELERİN KÜLTÜRLERİNİ ÖĞRENECEKLER"

" Bilhassa doğuya, güneydoğuya atanmış olan öğretmenlerimiz gittikleri il, ilçe, köylerdeki öğrencilerin eğer farklıysa anadillerini, kültürlerini öğrenecekler" ifadesini kullanan Bakanımız Nabi Av Yapan , " Başka Bir Deyişle yaz tatilindeki meslek içi eğitimlerde, diyelim ki Batman'da bir köye atama olmuş, orada biliyoruz ki ana dili Türkçe olmayan çocuklarımızla karşılaşacak, onlarla, aileleriyle, velilerle, çevreyle rahat iletişim kurabileceği temel bir takım cümleleri biliyor olarak onları göndereceğiz. Bu dil Zazaki'de olabilmektedir Kırmanci'de. Bu durum sadece dille alakalı de değil, başka bir deyişle Eskişehir'e gelecek aday öğretmen de Eskişehir'in bizzat yerel koşulları, yerel geleneği, göreneğini, Yozgat'a gidecekse oranın yerel koşullarını ve kültürünü öğrenecek. Başka Bir Deyişle diyelim hanım öğretmenlerimiz, genç kız öğretmenlerimiz bir kına gecesine gittikleri zaman orada ne şekilde davranmaları gerektiğini, bir sıra gecesine katılan bir erkek öğretmenimiz orada ne şekilde davranılması gerektiğini, taziyeye katıldıkları zaman ne tür kurallara riayet etmeleri gerektiğini bilerek gidecekler" ifadelerini kullandı.

"DERSHANE DÖNÜŞÜM SÜRECİNDE HER ŞEY YOLUNDA"

Dershane dönüşüm sürecinde her şeyin yolunda meydana geldiğini kaydeden Av Yapan , "Ama buradan buraya geçmeniz sebepsiz değil, bilhassa bu tür tezvirat Millî Eğitim Bakanlığı'na yönelik dezenformasyon ve karalama kampanyası dershanelerin dönüşüm süreciyle de başladı ve hız kazandı. Çünkü bu aşamada hem dershaneler üzerinden, hem bandrolsüz yardımcı kitap adı altında pazarlanan kitaplar üzerinden kocaman bir vurgun vardı. Başka Bir Deyişle insanlar çiftini, çubuğunu, evini, arabasını satarak çocuklarını dershaneye göndereceğim diye perişan ediliyorlardı ve bizim tahminlerimize yönelik bu piyasada dershane artı bandrolsüz yardımcı kitap adı altında yapılan soygunun boyutları 15 milyarı buluyordu. Burada bu tezgaha kocaman bir darbe vurulmuş oldu" diye sohbet etti .

"304 BİN 435 ETKİLEŞİMLİ TAHTA KURULDU"

"FATİH Projesi kapsamında bugüne civarı 304 bin 435 etkileşimli tahta kurulumu bitti " diyen Av Yapan , " an itibariyle hergün bin ile bin 500 içinde tahta ve altyapı yatırım devam ediyor. 1 milyon 437 bin tablet bilgisayar dağıtıldı, 41 bin 996 çok fonksiyonlu network yazıcı okullarımızda şu anda faal hale getirildi. Okullarımızda 442 bin 915 uç internet bağlantı noktası kurulumu bitti . Bu bağlantılar kapsamlı bant internet hizmeti verilmesini sağlıyorlar" diye konuştu .

"FATİH PROJESİ SADECE BİR DONANIM PROJESİ DEĞİL, AYNI SÜREDE İÇERİK PROJESİ"

EBA'nın (Eğitim Bilişim Ağı) FATİH Projesi'nin içerik sağlayıcısı meydana geldiğini söyleyen Av Yapan , "Dünyanın en kocaman eğitim portalıdır, içerisinde 150 binin üzerinde yardımcı ders materyali vardır. Burada tüm yardımcı ders kitapları, testler, ödev örnekleri, ders sunumları video ders sunumları, yazılı ve görsel malzemeler hemen video ders sunumları mevcut. Örnek Olarak bir öğrenci herhangi bir derste alakalı dersi kaçırdı. EBA'ya girdiği takdirde o konuda en az 3-4 tane başka öğretmen tarafından anlatılmış dersler var. Öğrencilerimiz bu faaliyete 24 saat ücretsiz olarak ulaşabilirler. İstedikleri her yerden bağlanabilirler. EBA'nın içerisinde 21 binin üzerinde test malzemesi var. Öğretmenlerimiz bunlara bir çok kez olarak bizzat yaptıkları sınavlardan sorular yüklüyor. Bir Sonraki 1-2 ay içerisinde bunun sayısı 60 bine çıkacak. Bunun Için Bağlı Olarak , hiçbir öğrencimizin yardımcı ders kitabına bununla beraber para vererek yardımcı ders kitabı almasına gerek yok. Öğretmenlerimiz buradan istedikleri tüm yardımcı ders materyalini sınav suallerine varıncaya civarı indirebilirler. Herhangi bir öğrenciyi burada deneme sınavına elbet tutabilirler tek tekte yapabilirler, sınıf halinde de yapabilirler. EBA, şu haliyle gittikçe genişliyor, öğretmenlerimizin katkılarıyla genişliyor" şeklinde sohbet etti .

"4 MİLYON 306 BİN 858 ÖĞRENCİMİZ ÜCRETSİZ TAKVİYE KURSLARINDAN YARARLANIYOR"

Okullarda açılan yetiştirme ve destekleme kurslarına değinen Av Yapan , "Burada 10 öğrenci herhangi bir dersten kurs almak istediği takdirde yeniden EBA üzerinden e-kursa girdikleri zaman oraya müracaat edebiliyorlar. Orada öğrencilerimiz hangi konularda hangi derslerden takviye eğitimi almak istiyorlarsa orada var liste, öğretmenlerimiz var, oradan öğretmen seçebiliyorlar, okulların adresleri var, hangi okulda hangi öğretmen hangi derste takviye dersi veriyor; orada onların listesi var EBA'da. Öğrencimiz EBA'ya girip e-kurs üzerinden girdiği takdirde diyelim ki matematik dersini bizzat sınıfında çok iyi öğrenemediğini düşünüyor ve duymuş ki filanca öğretmenimizin dersi bu konuda çok iyi, işte oradan e-kurs'tan girip o öğretmenin kursuna kaydoluyorlar. an itibariyle 4 milyon 306 bin 858 öğrencimiz ücretsiz takviye kurslarından yararlanıyorlar. Ücretsiz diye bilhassa vurguluyorum, çünkü bir takım duyumlar alıyorum; bir takım yerlerde işte yardımcı ders kitabı parası adı altında falan bu takviye kurslarına gelen öğrencilerimizden para talep edildiğine dair bir takım duyumlar geliyor. Buradan bir kere daha esasen okul yöneticilerimizi, il müdürlüklerimizi bu konuda uyardık, ama buradan da velilerimiz de bilsinler; tüm takviye kurslarının verildiği dersliklerde etkileşimli tahtalarımız var esasen , bunun için bağlı olarak EBA'ya oradan girilebiliyor. Tüm öğretmenlerimiz bu takviye kurslarında EBA üzerinden istedikleri yardımcı ders materyalini indirip öğrencileriyle paylaşabiliyorlar" ifadelerini kullandı.

"DERSHANEDEN DÖNÜŞECEK KURUMLARA ÇEŞİTLİ ALTERNATİFLER SUNDUK"

Av Yapan, konuşmasına şu şekilde devam etti:
"En nihai 1 Eylül 2015'e civarı dönüşüme müracaatlar devam etti, 12 dershane okul öncesi programı, 16 dershane ilkokula, 211 dershane ortaokula, 5 dershane Anadolu lisesine, bin 222 dershane de temel liseye dönüştü. Bununla Beraber , 371 kurumun da özel öğretim kursuna dönüşümüne ilişkili olarak iş ve işlemler devam ediyor. Biz biliyorsunuz dershaneden dönüşecek kurumlara çeşitli alternatifler sunduk. İster anaokuluna dönüşün, ister ilkokula dönüşün, ister ortaokul, ister lise, ister temel lise, ister özel öğretim eğitimi . Özel öğretim eğitimi da, yeniden her talebenin ihtiyaç duyduğu branşlarda kurs alabileceği kurumlar, bunlar Millî Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı özel öğretim kursları. Bunları da yeniden öğrencilerimiz e-okuldan ve EBA'dan devam edebilirler."

"ÖZEL OKUL ÖĞRENCİ SAYIMIZ 1 MİLYONU AŞTI"

"Özel okul öğrenci sayılarımız bu yıl itibarıyla bu eğitim-öğretim yılında 1 milyon 102 bin 880" ifadesini kullanan Av Yapan , "2002-2003 öğretim yılında, başka bir deyişle biz göreve başladığımızda bu sayı 222 bindi. Başka Bir Deyişle bu 13 yılda özel okul öğrenci sayımız tam 5 katın üzerinde arttı, 222 binden 1 milyon 102 bine çıktık. Geçen yıl 778 bindi, bunun için bağlı olarak sadece geçen yıldan bu yana dershane dönüşüm süreciyle beraber özel okullaşma yüzde 41,71 oldu. Nedir? Bunu bir kere daha vurgulamakta yarar var" diye konuştu .

"SINAVLARDA BİRTAKIM 'ABİLER'İN RÜYALARINDA GÖRDÜĞÜ SORULAR SORULMUYOR"

Sınavları da dönüştürdüklerini ifade eden Bakanımız Av Yapan , "Sınavları sadece dershanelerde edinilen test teknikleriyle yapılabilir sınavlar olmaktan çıkardık. İşte eğitim. Bağırmalarının bir sebebi de bu, çünkü çoğalış çocuklar okula geliyorsa, sınıfa geliyorsa, dersi dinliyorsa, bizim sınavlarımızda sorulan sorular kazanımlara ilişkili olarak , başka bir deyişle çocuğun okulda öğrendiği. Başka Bir Deyişle çoğalış sınavlarda bazı abilerin rüyalarında gördüğü sorular sorulmuyor, çocukların sınıfta öğrendikleri soruluyor. Onun amaçlı dershane dönüşümünden bu civarı bazıları, tüm dershanecileri de, dershane sektörünü. Esasen dershane sektöründe iyi niyetle eğitimci olarak yaklaşanlar dönüştüler esasen . Ve bu dönüşüm sürecinde bizimle gerçekten çok uygun bir işbirliği ve verimli bir işbirliği tavrı içerisinde oldular. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Sadece belli bir kesim, işte bu rant kesildiği amaçlı bu konuda bu tezvirat kampanyasını hala sürdürüyor. Evet ve sosyal adalete de aykırıydı, çünkü dershaneye gidebilen öğrenci sayısı yüzde 15'ti, bir de onu hesap edin" şeklinde sohbet etti .

"10 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİMİZ SANAYİ BÖLGELERİNDE MESLEKİ EĞİTİM ALIYOR"

21 organize sanayi bölgesinde 10 binin üzerinde çocuğun 5 yıl bir önce açılan ve öğrenci başına bölümüne yönelik 4 bin lirayla 6 bin lira içinde destek verilen mesleki ve teknik liselerde eğitim gördüğünü belirten Av Yapan , "Bu okullarımız çok kocaman de rağbet görüyor, sektör de bundan çok memnun. Bunun sayısını en kısa sürede 100'e çıkarmak istiyoruz" diye konuştu .

"KILIÇDAROĞLU'NDAN DANIŞMANLARINI UYARMASINI BEKLERİM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Biz bu şekilde bir okul açacağız' izahını hatırlatan Av Yapan , şu şekilde konuştu:
"Açtık biz bunları. Efendim, öğrenciye şunu vereceğiz, bunu vereceğiz, tam gün eğitim. Evet, bizim tam gün projeksiyonlarımızı açıkladık. Bakın ben size tam güne geçilmesiyle alakalı projeksiyonumuzu çok kısa olarak özetleyeyim. Hemen her derslik başına düşen öğrenci sayısını 34'e düşürürsek Ülkemiz geneli amaçlı söylüyorum, pekçok yerde, Anadolu'da esasında biz Ülkemiz ortalaması olarak 28'in altına düştük, ama bilhassa göç alan illerimizde kalabalık sınıflar ortalamayı yükseltiyor. Anadolu'nun pekçok yerinde, mesela ben Bozüyük'teydim, Bozüyük'te okullaşma oranında yüzde 100, ortaokul-liselerde derslik başına düşen öğrenci sayısı 20-22. Bunun Için Bağlı Olarak pekçok yerde Ülkemiz idealini esasen yakalamış durumdayız. Ama birçok yerde de, göç aldığımız yerlerde bilhassa daha yapacak çok işimiz var. Hemen diyelim ki bir dersin azami 34 öğrenciden oluşması durumunda bizim yaptığımız projeksiyon 34, 30 ve 24'e yönelik . Yıllara yönelik biz bunu planlamışız. 34 amaçlı 13 milyar lira harcayacağız bir sonraki dönemde, 34'ün altına düşüreceğiz, 34 ve altına düşüreceğiz umarım . Bu verdiğim rakam sadece fiziki altyapı harcaması amaçlı , başka bir deyişle 13 milyar lira daha harcayarak bir sonraki dönemde 34'e düşürmüş olacağız. 30 ve altına düşürmek amaçlı 22 milyar harcamamız lazım. Başka Bir Deyişle 13 milyarın üzerine 9 daha koyarsak 30'un altına düşürüyoruz. İdeali 24'ün altına düşürmek, 24 ve altına. Toplam tüm Ülkemiz'deki okullarımızı, göç alan-almayan tüm illerimizi, kocaman şehirlerimizi, tamamını hesaplayarak söylüyorum; 24'ün altına düşürmek amaçlı 43 milyar liraya ihtiyacımız var. Bunu da senelere yayarak umarım bir sonraki dönemde gerçekleştireceğiz.

Birçok ilimizde esasen dediğim benzeri gerçekleşiyor. Hemen ben bunları söylediğim zaman, tezviratlar yapıyorlar; efendim Meb'nın stratejik planında, diyelim ben burada 13 milyar lira lazım demişim, orada bunun yapılabilmesi amaçlı 16 diyor. Arada esasen pekçok şeyi yapmış oluyorsunuz, bir. Bir de, strateji planları 2 yılda bir revize edilmek üzere yapılır. Biz şu anda bizzat strateji planımıza bile bazen yetişmekte zorlanıyoruz bir takım yaptığımız işlerde. Öngördüğümüz süre 3 yılmış, biz 2 yılda bunu gerçekleştirmişiz. Bunun Için Bağlı Olarak siz niye strateji planına ilişkili kalmıyorsunuz? Ya geriye çekiyorsak…Ha onun altına düşersek tamam eleştirilelim, ama daha hızlanmışsak, önüne geçmeyi amaçlamışsak, bunun amaçlı bir revizyona gidiyorsak, bu ancak takdir edilmesi gereken bir davranış. Hemen Sayın Kılıçdaroğlu, bir de çok genel birşeyler söylüyor; biz her çocuğumuzun en iyi eğitim almasını isteriz. Kim bunun için hayır diyebilir. Elbette ki her birimiz her çocuğumuzun mümkün olan en iyi eğitimi almasını isteriz. Her çocuğumuzun sağlık içerisinde eğitim almasını isteriz. Bunu her biri ister. Başka Bir Deyişle bu gelen lafların ötesinde yapılanlarla alakalı önemli , hakikaten bilgiye dayanan bir eleştiri olursa eyvallah onu alırız, varsa bir eksiğimiz-fazlamız onu değerlendiririz. Ama bu şekilde genel ifadelerle Milli Eğitim zehirlenmiş mi diyor? Başka Bir Deyişle laf mı hemen bu? Eğitim zehirlenmiş. Nihai 13 yıldır. Size eğitimi zehir eden, ne şekilde zehir etmiş? EBA'yı açarak mı zehir etmişiz? Başka Bir Deyişle EBA ilk başladığında onun içerisinde teşekkür ediyorum, EBA'yı başlatan Sayın Ömer Dinçer'dir, 2012 yılında başlatmıştır. İlk başlangıcında 212 bindi giriş sayısı; öğretmen ve öğrenci girişi. Hemen ne civarı biliyor musunuz? Eğitimi zehir ettik. 8 milyon öğrenci öğretmen EBA'dan 24 saat yararlanıyor. Eğitimi ne şekilde zehir etmişiz? Derslik sayısını 10 yılda ikiye katlayarak mı zehir etmişiz? Öğretmen sayısını, şu anda görev yapan, Sayın Kılıçdaroğlu karşılaştığı öğretmene sorsun, her iki öğretmenden bir tanesi bizim dönemimizde atandı. Ne Şekilde zehir etmişiz eğitimi? Ben Sayın Kılıçdaroğlu'na gerçekten eğitim ile alakalı danışmanlarını uyarmasını beklerim."

"7 HAZİRAN'A YÖNELIK FARKLI HEYECAN MEYDANA GELDIĞINI GÖRÜYORUM"

AK Parti teşkilatlarında 7 Haziran seçimleri öncesine yönelik çok önemli bir hareketlenme meydana geldiğini belirten Av Yapan , "Daha canlı, daha gayretli. Ha, bunun bir sebebi de, işte 7 Haziran'da bir netice ortaya çıktı, her biri gördü. Başka Bir Deyişle birebir bir anket benzeri düşünün 7 Haziran seçimlerini. Evet, en kesinlikle anket, neticeleri yüzde 100 doğru olan bir anket çalışması. Hemen bunu gördü, belli bir süre daha çok gayret gösterirsek Ülkemiz'yi bir daha dirayetli, öngörülebilir, stabil bir AK Parti hükümetine kavuşturabiliriz" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: haberport.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Korkmaz 2 yıl önce

"Bakan Av Yapan" nedir la :D

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim