Öğretmen Diyarı

Avcı açıkladı; Öğretmenler ikiye bölünecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı açık uçlu sınav sistemine geçileceğini ve ders anlatan ve sınav yapan öğretmenlerin ayrılacağını söyledi.
MEB'de yine değişiklik planlanıyor. Son yıllardaki değişikliklerle birçok uygulama deneyen bakanlık bu defa da öğretmenleri ayıtıyor.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yeni bir sınav sistemi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yeni sistem ile öğrencilerin okullarında girdiği sınavlarda ve TEOG'ta test tekniğinden açık uçlu sorulara geçilmesi planlanıyor. Bakan Avcı bunun için derse giren öğretmenle sınav yapan öğretmenlerin ayrılacağını söyledi. Notlarda anlaşmazlık olması durumunda ise hakeme gidilecek bir sistem kurulacağını söyledi.

 

Kaynak: ogretmenlersitesi.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ömer Bey 2 yıl önce

Bence bu sistem de çok yanlış. Nedense bir türlü doğruyu bulamadılar. Halbuki aynen şöyle olması gerekiyor: Öğrencinin her dersine her dönem farklı öğretmenler girmeli. 10 ders alıyorsa 20 öğretmen daha sonra bu öğretmenlerle arasında hiç bir bağlantı olmayan başka bir 20 öğretmen de eğitim dönemi sonunda öğrencinin sınav sorularını hazırlamalı. Sınav kağıtları da önceki 40 öğretmenden bağımsız 20 diğer öğretmen tarafından okunup sonuçları o şekilde açıklanmalı. vay be ne kontenjan yarattım

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim