Öğretmen Diyarı

Atanmayan Öğretmenler, 20 Nisan\'da Yeniden Eylemde

Aylardır mücadele eden ve Nisan'da 40 Bin Öğretmen ataması bekleyen Öğretmenler henüz somut bir adım atılmaması nedeniyle isyan ediyorlar. Atama müjdesinin artık verilmesini bekleyen öğretmenler 20 Nisan'da büyük bir eylem için hazırlıklara başladılar..

İşte Nisan'da Öğretmen ataması bekleyen Öğretmenlerin Eylem Çağrısı "

ACİL EYLEM ÇAĞRISIDIR !

18-19 undaki kongrede müjdeyi bekleyeceğiz derken bakanların peşpeşe yaptığı açıklamalar bize olumlu dönütte bulunan herkesin bizleri oyaladığını göstermiştir.

EYLEME GİDİYORUZ ARKADAŞLAR !

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın hala beklediğimiz somut adımı atmadı. Bildiğiniz gibi çalışma bakanı dahi yok diyor.  Bundan sonra biz düşünmeyeceğiz. Demokratik haklarımızı kendimize yakışır bir şekilde kullanacağız.  Bakanlar Kurulu günü herkesi siyah giyinmiş bir şekilde Kurtuluş Parkı'nda bekliyoruz.

 Bakanlar Kurulu günü gelecek herkesin katılacağı intihar eden öğretmenlerimize, 2010 KPSS mağdurlarına ve geleceğimize adanmış bir saygı duruşu ardından basın açıklaması yapılacaktır.

 Bizler yeterince oyalandık.  

Öğretmenler sokaklara iniyor.

 Herhangi bir maddi yardımımız bu kez olmayacak. Katılımımızın düşmesini göze alıyoruz. Ancak zaten bu etkinliğimiz günlerce sürecek.  Gelecek herkes Ankara'da günlerce kalmayı göze almalıdır !

 Atamayı alana kadar başkentten dönmeyeceğiz !  

20 Nisan 2015 günü saat 09.00'da Kurtuluş Parkı'ndayız."

 

Kaynak: www.mebpersonel.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol