Öğretmen Diyarı

ATANAMAYAN SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLERİ İÇİN TBMM’YE ÖNERGE VERİLDİ

Atanamayan sosyal bilgiler öğretmenlerinin atanma sorunları, atamayan sosyal bilgiler öğretmenlerinin mağduriyetleri, atanamayan sosyal bilgiler öğretmenlerinin kadro sorunları ile ilgili TBMM’ye önerge verilmiştir.

16 Şubat 2015 günü Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT; “ atanamayan sosyal bilgiler öğretmenlerinin atanma sorunları, atamayan sosyal bilgiler öğretmenlerinin mağduriyetleri, atanamayan sosyal bilgiler öğretmenlerinin kadro sorunları” ile ilgili olarak MEB Nabi AVCI’nın yanıtlaması amacıyla TBMM’ye aşağıdaki Yazılı Soru Önergesini sunmuştur.

Bu yıl mezun olmuş ve sayıları geçen yıllarla beraber 22 binin üzerine ulaşmış olan Sosyal Bilgiler Öğretmenlerimiz, diğer branş öğretmenlerimiz gibi atanamama sebebiyle sıkıntı yaşamaktadırlar.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan atamalarda 727 kontenjan verilen Sosyal Bilgiler Öğretmenlerimiz atama sayısının yetersizliği sebebiyle mağdur olmaktadırlar.

· Sosyal Bilgiler ve diğer branşlardaki yığılmanın önüne geçilmesi için Bakanlık olarak ne tür çözümler üretmektesiniz?

· Sosyal Bilgiler ve diğer branşlardaki öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin önüne geçilmesi açısından Bakanlık olarak atama sayısının arttırılmasını düşünmekte misiniz?

· Atama döneminde Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz ve diğer branş öğretmenlerimize ne kadar kadro ayrılacaktır?

· Sayıları 22 binin üzerinde olduğu belirtilen Sosyal Bilgiler Öğretmenlerimizin ve diğer öğretmenlerimizin mağduriyetleri ne zaman giderilecektir?Kaynak:haberahval

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol