Öğretmen Diyarı

Atanamayan öğretmenlere ilginç iş fırsatı

Atanamayan öğretmenlere ilginç iş fırsatı

Atanması yapılmayan öğretmenler, genellikle kendi alanlarıyla ilgisi olmayan birtakım işlerden para kazanmaya çalışır. Ancak Türk Beyin Takımı’nın uygulamaya başladığı yeni sistem sayesinde pek çok öğretmen, bu kez öğrenci değil ama öğretmenlere eğitim vererek, atanmayı beklediği süreçte geçimini sağlayabilecek.

Türk Beyin Takımı, 1992 yılından beri ülkemizi Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda temsil eden ve Türkiye çapında zeka oyunları kültürünü yaygınlaştırmaya çalışan bir kurum. Bu kurum, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, zeka oyunları dersini son iki yıldır seçmeli ders olarak müfredata eklemesiyle faaliyet alanını genişletti. Seçmeli Zeka Oyunları Dersi Müfredatı’nı Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu ile birlikte hazırlayan TBT, seçmeli zeka oyunları dersini vermek isteyen öğretmenlere de müfredata uygun olarak eğitim veriyordu.

Türkiye’nin her noktasına bu eğitimi götürmek isteyen TBT, Türkiye genelinde bu alanda yaşanan öğretmen açığını göz önünde bulundurarak, söz konusu öğretmen eğitimlerini verebilecek, Türkiye çapında formatörler de yetiştiriyor.

TBT’den 5 günlük özel bir eğitim sonunda alınabilecek formatörlük sertifikası ile bir eğitmen, bir yıl içinde en az 10 zeka oyunları öğretmeni yetiştirmeyi hedefliyor. Formatörler aynı zamanda TBT’nin lisanslı ürünlerini indirimli olarak alıp, perakende fiyatına satış yapma hakkını da elde ediyor.

TBT formatörlüğü, açıkta kalan öğretmenler kadar öğretmen adaylarını ve ücretli çalışan öğretmenleri de ilgilendiren bir iş kolu olarak dikkat çekiyor.

Formatörlükle ilgilenen öğretmenler için TBT’nin Balmumcu’da bulunan Merkez Ofisi’nde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Bu toplantılara katılmak isteyenlerin sadece, hangi gün ve saatte toplantıya katılmak istediklerini TBT’yi arayarak bildirmeleri gerekiyor. 

 

\"\"

 

Bilgilendirme Toplantı Tarihleri:

TBT Merkez Ofisi-Balmumcu

25-26 Ocak 2014, Cts-Pz

1-2 Şubat 2014, Cts-Pz

İlk Formatörlük Eğitimi Tarihleri:

TBT Merkez Ofisi-Balmumcu

4-5-6-7 Şubat 2014

Başvuru İçin:

www.turkbeyintakimi.com

 

0212 275 30 49

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim