Öğretmen Diyarı

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERDEN MEKTUP!

Söz konusu mektubun içeriği şöyle :'Sayın Cumhurbaşkanımıza bizler yıllardır KPSSde yüksek netler yapıp yetersiz kadro nedeniyle atanamayan 3,5 milyon genç memur adayıyız. Son günlerde yapılan atamalara baktığımızda bunların çoğunlukla öğretmen ve sağlıkçı ataması olduğu aşikardır.Ülkemize tabii ki öğretmen, sağlık görevlileri de lazımdır, atanmalıdır.

 

Fakat eğer ortada adil bir dağıtım olacaksa geri kalan meslek gruplarına da aynı hassasiyetle yaklaşılmalı ve bizlere de adaleti sağlayacak şekilde kadrolar açılmalıdır. Sınava giren 3,5 milyonu aşkın kişi varken bizlere ayrılan kadro sayısı ise lisans, ön lisans ve ortaöğretim olmak üzere toplamda 5067'dir. Görüldüğü gibi bu sayı çok ama çok azdır. Bu nedenle kadro sayılarının artırılmasını ve adaletli bir dağılım yapılmasını değerli Cumhurbaşkanımızdan talep ediyoruz. Merkezi alımdan çıkarılan kurumlar pek çok adayı ayrıca mağdur ediyor.


Adil olmayan mülakatlar KPSS puanlarının hiçe sayılmasına neden oluyor. Bizler alımların açıktan değil vicdanlı ve hakkaniyetli olacak şekilde yalnızca puanlarımızın kullanıldığı merkezi atama şeklinde yapılmasını talep ediyoruz. Ancak bu şekilde gençler üzerindeki hakim umutsuzluğu kırabilirsiniz.3,5 milyon genç söz konusu ailelerini de düşündüğümüzde 10 milyonu aşan sayıdan bahsediyoruz. Bütçeyi sorun olarak gösterecek olursanız 300 bin öğretmen adayına 55 bin atamaya, sağlıkçılara 2015 yılı için açıklanan 22 bin kadroya izin veren bütçe, geri kalan 3 milyondan fazla adaya 5 bin 67 kadroyu mu uygun gördü? Sayın Cumhurbaşkanımızdan Nisan ayında yapılacak olan yerleştirmeler için 40 bin kadro sözü bekliyoruz.'

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim