Öğretmen Diyarı

ATANAMAYAN 300BİN ÖĞRETMEN ÇÖZÜM BEKLİYOR

Atanamayan 300Bin Öğretmen Varken ve Bir O Kadar Da Reelde İhtiyaç Varken Neden Çözüm Bir Türlü Gelmiyor. 18 Milyona yakın öğrencinin de öğretmen beklediğini unutmamak gerekir. türkiyenin hangi okuluna giderseniz gidin bir ücretli öğretmene ya da boş bir derse rastlarsınız. Peki ilk hedefin eğitim ve geleceğin gençleri ise neden halen sınıflar boş ve öğretmenler de işsiz.

 

Bahaneler bahaneleri kovalarken çözüm ile ilgili herhangi bir atak henüz gelmedi. Tüm Bakanlar kendileri ile ilgili bir sorun olduğunda Cumhuriyet Döneminde bu işi en çok biz yaptık diyerek meseleden uzaklaşmaya çalışıyorlar. Oysaki Cumhuriyet İlk Kurulduğundaki nüfustan fazla öğrenci sayısı mevcuttur şu an ülkemizde. Dolayısıyla bu tür bahanelerin arkasına sığınarak öğretmenlerin, sağlıkçıların, güvenlik görevlilerinin, üniversitelerin daha bir çok bölümünden mezun olan kısacası işsizler ordusunun isteklerini göz ardı etmek haksızlıktır.


Bakan Avcı şu ana kadar Şubat ayında en çok atama yapan kişinin kendisi olduğunu söyledi evet ama yetmez. 40.000 hatta çok daha fazla ihtiyaç varken abartmıyoruz 100.000 öğretmen birden atasınlar o zaman taktir edileceklerdir. Yoksa 15.000 atama zaten 2015 döneminde yapılacak atamalardan düşüleceğinden zaten bir önemi olmayacaktır.


Ayrıca Bakan Avcı klasiklerden olan açıklamalarda bulunarak öğretmenlere en fazla zammın kendi dönemlerinde yapıldığını vurguladı. Oysaki araştırma yapılırsa en düşük memur maaşı öğretmenlerindir. Haberlerde ve basında çıkan balon haberler asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. Tüm haberlerde nedense öğretmenlere karşı bir zıt uygulama yapılmakta ve olmayan zamlar haberleştirilmektedir.

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol