Öğretmen Diyarı

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Saat ve Parfüm Satıyor

Sayıları İrlanda Nüfusunu Aştı


Sayıları İrlanda'nın nüfusunu aştığı söylenen ataması yapılmayan öğretmenler 4 yıl üniversite okumalarına rağmen hayallerindeki mesleği yapmak yerine farklı alanlarda para kazanarak geçinmeye çalışıyorlar. Geçtiğimiz aylarda diplomasını duvara asarak çaycılık yapan ataması yapılmayan öğretmenler ve mühendislerden sonra, şimdi de Bursa'da seyyar satıcılık yapan öğretmenler gündeme geldi.


6'ncı Defa KPSS Sınavına Girdi


Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Öğretmenliği Bölümü’nden 2011 yılında mezun olan Neşe Aydın 6'ncı defa KPSS sınavına girmesine rağmen hala atanamadı. Aydın bu nedenle kozmetik ürünleri satarak geçimini sağlamaya çalışıyor.


Seyyar Satıcılık Yapan Öğretmen


Artık kendi mesleğini yapmak istediğini söyleyen Aydın, 3 ay süreyle ücretli öğretmenlik yaptığını şimdi de seyyar satıcılık yapan bir öğretmen olarak hayatına devam etmek zorunda olduğunu dile getirdi.


5 Yıldır Atanamayan Tarih Öğretmeni Saatçilik Yapıyor


5 yıldır atanamadığını belirten Tarih Öğretmenliği Bölümü bitiren Mehmet Balı ise ücretli öğretmenlikte verilen paranın temel ihtiyaçlarını bile karşılayamadığı için devam edemediğini ifade etti. Hayatını sürdürmek için saatçilik yaptığını belirten Balı, "Tarih öğretmenliğini bitirdim. Öğretmen olmak hayalimdi, öğretmen olmayı çok istiyorum. Zaten 16 sene okumamın sebebi de buydu." diye konuştu.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim