Öğretmen Diyarı

Atama Bekleyen Öğretmenler Önümüzdeki Haziranda Nelerin Olacağını Bilseler

Atama bekleyen öğretmenler önümüzdeki haziranda nelerin olacağını bilseler diplomaya yönelik alan değişikliğine engel olmayı bırakıp destek olurlar
 Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler taleplerini yaklaşık 2 yıldır dile getirmektedirler Milli Eğitim Bakanlığı ise atama bekleyen öğretmenler nedeniyle diplomaya yönelik alan değişikliğine sıcak bakmadığını dile getirmektedir. Atama bekleyen Matematik , Fen Bilimleri , İngilizce , Sosyal Bilgiler , Beden Eğitimi , Müzik , Resim gibi birçok branştan öğretmen adayı diplomaya yönelik alan değişikliğine karşı çıkmaktadır. Öğretmen adayı arkadaşlara soruyoruz Diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa mesela Beden Eğitimi branşına nasıl bir öğretmen alan değişikliği yoluyla geçebilir ki GEÇEMEZ . 2012 de yapılan yan alan değişikliği ile karıştırmayın

DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDEN

bahsediyoruz. Diplomaya yönelik alan değişikliğinin size zararından çok faydası olur nasıl mı ? 2012 de yan alan ile alan değişikliği yapan öğretmenlerin çoğunluğu kendi alanına dönmek istiyor onlar kendi alanına dönerse norm açığınız artacaktır.

DİKKAT DİKKAT DİKKAT

Atama bekleyen öğretmen adayı arkadaşlar burası çok önemli 3 ay sonra 4+4+4’ün ilk mezunları veriliyor 2012 de yaş düştüğü için birinci sınıfa kayıtlarda 2 katından daha fazla artış oldu ve 2012 nin 1. Sınıf şube sayıları normal zamandakinin 2 katından daha fazladır ve bu yıl onlar mezun oluyor en küçük okulda bile 3 ay sonra 1 sınıfçı norm fazlası durumda olacak. Eğer diplomaya yönelik alan değişikliği yapmamakta Milli Eğitim Bakanlığı diretirse yan alan değişikliği yapmak zorunda kalacaktır. Eğer yan alan değişikliği yapılırsa da branşlarınıza 300-400 puanlı öğretmenler yan alan ile alan değişikliği yaparak geçeceklerdir. Bunun sonucunda da açığınız ciddi anlamda kapanacaktır. Nasıl olur ki demeyin 2012 de Dönemin MEB Bakanı Ömer DİNÇER sınıfları böldük , 1.sınıf şube sayılarımız arttı , boş normlara resen atama yaptık bunların sonucunda norm fazlası sınıfçı yok alan değişikliği yapmayacağız demişti hiçbir sınıf öğretmeninin iliçi , ildışı ve özür grubundan tayini çıkmayınca ve binlerce sınıfçı norm fazlası olunca ne oldu görevde olan sınıf öğretmenleri isyan edince yukarıdan talimat geldi ve yan alan saçmalığı yapıldı.

HAZİRAN AYINDA 20 BİN SINIF ÖĞRETMENİ NORM FAZLASI OLACAK

Bundan dolayı atama bekleyen öğretmenlerin geçmişe bakarak ders çıkartmaları gerek diplomaya yönelik alan değişikliğine bırakın engel olmayı bütün gücüyle destek olması gerekir. Bizden söylemesi diplomaya yönelik alan değişikliği yapılmadığı her gün Milli Eğitim Bakanlığı Yan alan değişikliğine doğru gitmektedir . Olur mu demeyin öyle bir olur ki ne yapacak Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin norm fazlası Sınıf Öğretmenini ? ? ?  

Kaynak: www.kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yasasintatil 2 yıl önce

Mezuniyet alanımıza dönmek hakkımız hakkımızı istiyoruz