Öğretmen Diyarı

Atama bekleyen Öğretmenler isyan etti

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın  yapacağı 40 bin öğretmen atama için branş bazında kontenjanların 10 Eylül Çarşamba gününü 11 Eylül Perşembe gününe bağlayan gece 00.00'da açıklanacağı bilgisi Anadolu Ajansı başta olmak üzere, büyük medya organları ve bir çok web sitesinde duyurulmuştu.

 

 11 Eylül 00.01 olduğunda kontenjanlar açıklanmadı ve Resmi Gazete yalanı ortaya çıktı. Twitter başta olmak üzere sosyal medya'da rant sağlamak amacı ile yalan haberler hızla yayıldı. Özellikle yazar olarak geçinen ve bilgi/belge/fotoğraf paylaşanlara kesinlikle itibar edilmemelidir. 11 Eylül tarihli resmi gazete yayınlandıktan sonra da öğretmen atama kontenjanları yayınlanmadı. Bu sefer de atamaların öğle saatlerinde olacağı iddia edildi.

 

 Sosyal Medya'da ve TV kanallarında dolaşan bilgilerin tamamına yakını asılsız çıkmış oldu. Atama bekleyen öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesi meb.gov.tr haricinde hiç bir medya, ajans, web sitesi, yazar ve gazetecilere itibar etmemesi gerekmektedir. Öğretmen atama kontenjanlarının açıklanacağı tarih, başvuru tarihi, yeni atanacak öğretmenlerin ne zaman göreve başlayacağı konularında hiç bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

 

 Yukarıda belirtilen hususlar için bilgi/belge paylaşımında bulunanlara kesinlikle itibar edilmemelidir. Kpsshaber.com süreci takip edip sizleri bilgilendirmeye devam edecek.

 

Kaynak: www.kpsshaber.com / Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol