Öğretmen Diyarı

Atama Bekleyen Öğretmenler Alan Değişikliğine Karşı

Sayın yetkililer,

 

Bizler ataması yapılmayan öğretmenler olarak, önümüzdeki süreçte yapılması beklenen alan değişikliğine karşı olduğumuzu sizlere iletmek istiyoruz. Bunun nedenlerine gelecek olursak; temel anlamda alan değişikliğinin atama bekleyen öğretmenlere haksızlık olduğunu düşünüyoruz.

 

MEB bünyesinde kadrolu olarak görev yapan bir öğretmenin ikinci bir Eğitim Fakültesi Lisans Programını tamamlayarak, KPSS, ÖABT'ye girmeden o alana geçebilecek olmaları, ilk atamadan başka şansı olmayan ve bu sınavlar için sıralarda dirsek çürüten arkadaşlarımıza haksızlık olacaktır.

 

Özel Eğitim, Teknoloji - Tasarım ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği gibi bölümlerden sertifika sahibi olan öğretmenlerin ise bu alanlara geçmelerinin, bu branşlardan atama bekleyen ve gelecekte mezun olacak olan öğretmen adaylarının haklarını gasp etmek olacağı kanaatindeyiz.

 

Öyle ki, bu durumun, 2012'deki yan alan değişikliği sonucu meydana gelen ve bugün hala devam eden öğretmenler arası fikir ayrılığına gelecekte tekrar mahal vereceğine inanıyoruz.

 

Siz yetkililerden konu hakkında gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ediyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Atama Bekleyen Öğretmenler

 

kaynak:MEBPERSONEL.COM/ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim