Öğretmen Diyarı

Atama Bekleyen Öğretmenin Başbakan\'a Mektubu

 Sayın Başbakanım hükümetimiz eylül ayında 40.000 öğretmen ataması yaptı. Bunun için  size çok teşekkür ederiz.lakin kontejan dağılımında branş öğretmenleri bir önceki senelere oranla mağdur edildi. 24 kasım öğretmenler gününde vermiş olduğunuz müjde biz atama bekleyen öğretmenleri mutlu etmişti. Bir nebze de olsa branş öğretmenlerinin eylül magduriyetleri giderilmiş oldu. 

    15.000  Şubat atamasında son derece adaletli bir dağılım yapılmıştı.Bunun için Müsteşarımız Yusuf TEKİN'e ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'ya teşekkür ederiz.Başbakanım 15.000 subat ataması içimizde yanan ateşi kısmen serinletti. Buna karşılık yaklaşık 300.000 öğretmen atama bekliyor.Başbakanım ,gün geçtikçe bu sayı katlanmaktadır. Bazı meslektaşlarımız 10 senedir atama bekliyorlar.Bu durum yüksek puan alınmamasından ziyade yeterince kontejan verilmediğinden kaynaklanmaktadır .


    Çünkü bazı branşlar 50 puanla atanıyor iken bazı öğretmen adayları 90 puanla malesef atanamıyor.Ülkemizde şu an 80.000 ücretli öğretmen görev yapıyor. Bu ücretli öğretmenlerin yarısından fazlası branşı öğretmenlik olmayan iki yıllık yüksek okul mezunları tarafında yapılıyor.Biz atama bekleyen öğretmenler evde ders çalışıyoruz.Şu an 300.000 atama bekleyen öğretmen adayının gözü kulağı sizde.


    Bu büyük kanayan yaraya merhem olması için ''NİSAN AYINDA 40.000 ÖĞRETMEN ATAMA'' müjdesi bekliyoruz.

Bazı yetkili merciler nisan ataması için hazırlıkların yapıldığını söylese de biz sizden duymak istiyoruz.''

 


                                                                   Atanamayan Öğretmen Adayları

\"\"
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim